به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، مهدی مهدوی‌کیا در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس درباره قرار گرفتن در جمع کاندیداهای محبوب‌ترین بازیکن جهان گفت: این اتفاق که امروز اعلام شده برای من و تمام بازیکنانی که از سوی فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ خوشحال کننده است و بنده هر رای مردم ایران و هواداران پرسپولیس را برای خودم افتخاری می‌دانم و به آن می‌بالم.

وی افزود: مردم ایران همواره به ورزشکاران و به ویژه فوتبالیست‌ها لطف داشته‌اند و در چنین مواقعی حمایت خوبی از نمایندگان ایرانی داشته‌اند. بنده نیز خوشحالم که در این لیست قرار گرفته‌ام و امیدوارم سه بازیکن ایرانی که در این فهرست قرار گرفته‌اند با آرای مردم به مرحله سوم راه پیدا کنند.

مهدوی‌کیا در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان دیگری از ایران نیز می‌توانستند کاندیدا شوند گفت: به طور حتم فوتبال ایران بازیکنان محبوب زیادی در سطح جامعه دارد. در سال‌های گذشته نیز نفرات دیگری از سوی این مرجع بین‌المللی کاندیدا شده بودند که اتفاقا آرای بسیار قابل توجهی نیز کسب کردند و مایه خوشحالی بنده است که امسال در این فهرست قرار گرفته‌ام و رای هر کاربر ایرانی را برای خودم افتخار می‌دانم و معتقدم سیدمهدی رحمتی و محرم نویدکیا که از جمله بازیکنان شایسته فوتبال کشورمان هستند نیز چنین دیدگاهی دارند.

مهدوی‌کیا درباره ابطال آرای کاربران ایرانی به واسطه تخلفات صورت گرفته در سال گذشته گفت: مردم ایران به قهرمانان خود لطف و محبت دارند. کریمی و مجیدی هم بازیکنان محبوبی هستند. به هر حال این اتفاقی بود و رخ داد که شاید نشأت گرفته از محبت زیاد مردم بود. به هر حال مردم ایران در سال‌های اخیر زیاد با اینترنت سر و کار دارند و در چنین مواقعی نیز از ورزشکاران خود قاطعانه حمایت می‌کنند اما امیدوارم امسال به گونه‌ای باشد که آرای مردم عزیز کشورمان مخدوش و باطل نشود.

مهدی مهدوی کیا، محرم نویدکیا،و سید مهدی رحمتی سه بازیکن ایرانی حاضر در این نظر سنجی هستند.