افشين قطبي در نشست مطبوعاتي پس از بازي با امارات گفت: خيلي خوشحالم كه از سه بازي به سه برد رسيديم.

به گزارش ایسنا از دوحه، این از بهترین رکوردهاست که تا به حال ثبت شده است. این در حالی است که بیشتر بازیکنان من اولین بازی بین‌المللی‌شان را در این جام انجام دادند. خوشحالم که به آنها فرصت خودنمایی دادیم. آنها با بازی خوب جواب اعتماد من را دادند. باید بگویم بازی با امارات هم مثل تمامی پیروزی‌ها شیرینی خاص خودش را دارد.

وی درباره رویارویی ایران با کره‌جنوبی گفت: جدال ما با کره‌جنوبی یکی از هیجان‌انگیزترین بازیهای آسیا خواهد بود که حساسیت‌های خاص خودش را خواهد داشت. امیدوارم با پیروزی برابر کره‌جنوبی به نیمه‌نهایی برسیم.

قطبی درباره نظر یکی از خبرنگاران که گفته بود تیم ایران بازی به بازی بهتر می‌شود، گفت: این طبیعت تمام تیمهای بین‌المللی است که آرام آرام شکل می‌گیرند. البته باید بازیکنان در کنار هم باشند سعی من این بود که با تیم کاملی به جام ملت‌های آسیا بیایم اما به هر حال سرماخوردگی مشکلاتی را برای ما به وجود آورد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنید بتوانید به فینال جام ملت‌ها برسید، گفت: پیش‌بینی در فوتبال سخت و ناممکن است و از حالا نمی‌شود چیزی گفت. عوامل زیادی از جمله اشتباهات تیم داوری در کسب نتیجه دخیل هستند ولی من ۲۳ بازیکن و کادری پشت بازیکنان دارم که پشت تیم هستند و این اعتماد به نفس بازیکنان را بالا می‌برد.

خبرنگاری به قطبی یادآور شد که شما پیش از رویارویی ایران با کره‌جنوبی در رقابت‌های انتخابی جام جهانی مدعی شده بودید که کره‌جنوبی را مثل کف دستان می‌شناسید و این مساله تنش‌هایی را بین شما و رسانه‌ها به وجود آورد که سرمربی تیم ملی در پاسخ گفت: با اینکه بعضی از رسانه‌های ایرانی من را قبول ندارند اما امیدوارم در روز ۲۹ ژانویه و پس از قهرمانی در جام ملت‌های آسیا این باور هم در این رسانه‌ها به وجود بیاید.

قطبی در پاسخ به این سوال که دوست دارید ایران در نیمه نهایی با چه تیمی روبرو شود گفت: فکر می‌کنم بازی ایران و ژاپن یک بازی کلاسیک در سطح آسیا خواهد شد و امیدوارم چنین اتفاقی بیفتد.

خبرنگاری از قطبی درباره احساسش پیش از دیدار با کره‌جنوبی پرسید که وی در پاسخ گفت: من در کره کار کرده‌ام و برایم سخت است که با تیم ملی این کشور روبرو شوم چرا که کره‌جنوبی را دوست دارم ولی با تمام احترامی که برای مردم این کشور قائلم باید کره را ببریم و صعود کنیم.

وی افزود: فکر می‌کنم رابطه بین مردم ایران و کره هم خوب باشد. تجربه‌ام می‌گوید مردم دو کشور به هم احترام می‌گذارند. کره تیم خوبی است و در جام جهانی نتایج خوبی گرفت؛ اما من می‌گویم با توجه به شناختی که از کره دارم می‌توانیم این تیم را شکست دهیم.

قطبی درباره رویارویی ایران و کره‌جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا از سال ۹۶ تاکنون گفت: تیم من با اینکه تیم جوانی است؛ اما کم‌تجربه نیست و اگر بازی به پنالتی بکشد با وجود داشتن بهترین دروازه‌بان آسیا می‌توانیم کره‌جنوبی را شکست دهیم.

سرمربي تيم ملي درباره قضاوت داور كرهجنوبي و اخطارهايي كه اين داور به بازيكنان ايران در بازي با امارات داد، گفت: فكر ميكنم مهم اين بود كه بازيكنان و اعضاي كادر فني تيم ايران تنها به كار خودشان فكر ميكردند. تجربهام ميگويد كه AFC بهترين برنامهريزي را انجام ميدهد و عملكرد كنفدراسيون فوتبال آسيا هم خوب بوده است اما وقتي قرار است ما با يك تيم از گروه ديگر بازي كنيم بهتر بود داوران از همان كشور نباشند اما داوران مانند مربيان و بازيكنان انسان هستند و ممكن است اشتباه كنند اما هيچ عمدي در كار آنها نيست.