به گزارش خبرنگار سرويس ورزشي افكار نيوز بعد از درج خبر روزه خواري و توهين علي كريمي به برخي مسئولان فدراسيون توسط سايت افكار نيوز امروز يكشنبه اين بازيكن از اين تيم اخراج شد. بازيكن تيم فوتبال استيل آذين پيش از اين از تيم ملي اخراج هم شده بود خبرگزاري فارس به اشاره به خبر روز گذشته سايت افكار نيوز اعلام كرد علي كريمي كه به دليل بي نظمي و توهين به افشين قطبي، از اردوي تيم ملي در اتريش اخراج شد و در فهرست جديد تيم ملي هم جايي برايش باقي نمانده بود، از باشگاه استيل آذين هم اخراج شد. اين بازيكن كه در اين روزها انواع رفتارها و صحبتهاي غيرمتعارف را از خود بروز داده كه در حيطه تعريف وظايف يك بازيكن نيست، اين بار از باشگاهش اخراج شد.

دلیل این اقدام باشگاه، روزه خواری کریمی و توهینش به مسئولان طرح منشور اخلاقی است که به نظر می‌رسد پایانی بر عصیان‌های جدید وی باشد. این اتفاق در حالی روی داد که روز گذشته سایت افکار نیور در خبری عنوان کرد: " کاپیتان تیم فوتبال استیل آذین روز گذشته در جریان تمرین پیش از بازی این تیم بعد از انجام حرکتی ناپسند، به بعضی متولیان منشور اخلاقی سازمان لیگ توهین کرد.

کریمی بعد از این حرکت، با نصیحت مسئولین مواجه شد که بعد از صحبت های مسئولین استیل آذین، این بازیکن بار دیگر به کار خود ادامه داد؛ این در حالیست که هنوز هیچ عکس العملی از سوی حسین هدایتی رخ نداده است.

" باشگاه استیل آذین با صدور بیانیه‌ای، علت اخراج بازیکن تیم فوتبال این باشگاه را تشریح کرد. در متن بیانیه صادره از سوی روابط عمومی باشگاه استیل آذین درباره تخلفات کریمی و اخراج این بازیکن از استیل آذین آمده است: باشگاه فرهنگی ورزشی استیل آذین وظیفه خود می داند در مقابل عدم تمکین در اجرای مقررات و حرمت شکنی و تظاهر به روزه خواری آقای علی کریمی، یکی از بازیکنان تیم فوتبال این باشگاه و عدم رعایت شئونات ماه مبارک رمضان در جریان تمرین به وظیفه دینی و قانونی خود عمل ننموده و اخراج این بازیکن را اعلام نماید.

در ادامه آمده است: از آنجایی که تعظیم شعائر الهی و حرمت نهادن به مقدسات دین مبین اسلام در اولویت باشگاه فرهنگی ورزشی استیل آذین قرار دارد و متاسفانه این موضوع از جانب بازیکن مذکور رعایت نشده و حتی با توهین وی به مسئولان فدراسیون فوتبال و مقررات همراه بوده و علیرغم تذکرات سرپرست تیم، وی به اقدام خود ادامه داده و اصرار بر انجام این تخلف داشته است، این بازیکن از همراهی تیم فوتبال استیل آذین محروم می‌باشد. بی تردید آنچه در درجه بالاتری از عناوین و افتخارات ورزشی قرار دارد، ایستادگی و پافشاری بر مبانی دین مبین اسلام و اصول اخلاقی است که موجبات تعالی و قدسیت انسان را فراهم می‌آورد. در بخش دیگری از این بیانیه عنوان شده است: بی گمان نگاه ابزاری و هدف محور به ورزش بدون لحاظ داشتن جنبه‌های معرفتی، معنوی و انسانی منجر به حاکمیت اخلاق و معنویت در ورزش نمی‌شود. از همین رو، امیدواریم که اقدام باشگاه استیل آذین در الویت دادن به اصول اخلاقی تبدیل به یک رویه در ورزش کشور گردد و ورزش به فرموده امام خمینی(ره) نه به عنوان هدف که به عنوان وسیله ای در جهت نیل به تعالی تلقی گردد.

*علل اخراج

سایت باشگاه استیل آذین عصر یکشنبه تخلفات علی کریمی را که منجر به اخراج وی شد را اینگونه بیان کرد: علی کریمی بازیکن باشگاه استیل آذین به دلیل تخلف از مقررات و قوانین ابلاغ شده از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال و همچنین توهین به مسئولان فدراسیون از استیل آذین اخراج شد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه استیل آذین طبق ابلاغیه و دستورالعمل فدراسیون فوتبال به باشگاههای حرفه ای فوتبال کشور مقرر شد جهت رعایت شئونات اسلامی در ماه مبارک رمضان از روزه خواری علنی در تمرینات تیم ها خودداری شود و این موضوع از طریق آقای صادق درودگر سرپرست تیم به همه مربیان و بازیکنان ابلاغ شد اما علی کریمی با مقاومت در برابر دستور ابلاغ شده در میانه زمین محل تمرین اقدام به نوشیدن آب کرده و حتی در تقابل با سرپرت تیم به مسئولان فدراسیون فوتبال توهین کرد.

درودگر تخلفات کریمی در جریان تمرین و اظهارات این بازیکن را طی گزارشی مکتوب به مسئولان باشگاه ارائه کرد و مسئولان باشگاه استیل آذین بر همین اساس اقدام به اخراج بازیکن متخلف نمودند.