به گزارشافکارنیوزبه نقل از فارس، محمد رویانیان پس از عقد قرارداد همکاری با آکادمیک ترافیک برزیل گفت: از این به بعد پرسپولیس جهانی را می‌بینیم و شاهد هستیم که تیم‌های بزرگ جهان توسط پرسپولیس به ایران می‌آیند. ما وقت داریم ۵ نفر از مربیان را که دارای گواهینامه A آسیا هستند، برای آموزش و کسب علم به برزیل بفرستیم. از اسفندماه ۵ بازیکن ۲۱ ساله را نیز عازم این کشور می‌کنیم تا آنها هم بتوانند آموزش ببینند.

وی افزود: شعار جدید باشگاه پرسپولیس دانش و ورزش در فصل جاری است. در حرکت تازه خود تلاش می‌کنیم به فرهنگ فوتبال ایران کمک کنیم.

رویانیان در مورد اینکه اگر بازیکنان پایه برای آموزش به ۳،۴ سال به برزیل فرستاده شوند، مشمول خدمت سربازی خواهند شد، عنوان کرد: روز شنبه قرار است اتفاقاتی بیفتد که تمامی این مسائل حل می‌شود. اجازه بدهید روز شنبه برسد و انشاءالله این مشکلات بخش عمده آن حل خواهد شد. البته ما تمام بازیکنان را به صورت ۳ ساله به برزیل نمی‌فرستیم، ما نفرات ۱۴ تا ۲۱ سال داریم که در دوره‌های ۳ ماهه، ۶ ماهه و ۳ ساله عازم برزل خواهند شد، اجازه نمی‌دهیم مشکلی ایجاد شود.

وی افزود: همچنین قصد داریم در کنار آموزش فوتبال بازیکنان ما زبان انگلیسی را نیز یاد بگیرند، کمتر کسی در برزیل می‌تواند انگلیسی صحبت کند اما ما با کمک دوستانمان تلاش می‌کنیم تا بازیکنان ما بتوانند آموزش این زبان را ببینند.

رویانیان تاکید کرد: در چند روز گذشته مسئولان آکادمی ترافیک از زمین درفشی‌فر و امام رضا بازدید کردند هر امکاناتی که لازم بود تامین کردیم. خدا را شکر مشکل سخت‌افزاری نداریم. اگر می‌بینید برزیلی‌ها جواب شما را نمی‌دهند به خاطر این است که من به آنها چیزی یاد ندادم. اگر قبل از نشست به آنها صحبت کردن را یاد می‌دادم الان مثل بلبل برای شما صحبت می‌کردند. بازیکنانمان را به برزیل می‌فرستیم و پس از سربازی قرارداد ۳ ساله با آنان می‌بندیم تا از آموزشی که دریافت کرده‌اند هم ما و هم سایر تیم‌ها استفاده کنند.

مدیرعامل پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که اگر شما از پرسپولیس برکنار شدید آنوقت سرنوشت چه می‌شود، گفت: من برنامه‌هایم را داده‌ام و هر مدیرعاملی که بیاید نمی‌تواند برنامه‌هایم را بهم بزند. من یک کار ملی انجام می‌دهم همیشه آماده هستم مرا بردارند، در پرسپولیس همانند پلیس ۱۱۰ و راهنمایی و رانندگی کارهایی کرده‌ام که ماندگار باشد. من استاد رفتن هستم و شما اطمینان داشته باشید که هیچ مشکلی نیست.

رویانیان یادآور شد: کار کوچکی انجام نمی‌دهیم بازیکنان توانمندی را به برزیل می‌فرستیم تا با سطح اول فوتبال جهان آشنا شود و سپس به ایران باز می‌گردیم، تمام تلاشمان این است که در آینده نفرات بیشتری را به برزیل بفرستیم.

رویانیان با پاسخ به این سؤال که آیا باشگاه ترافیک ارتباطی با رانندگی و راهنمایی دارد، اظهار داشت: ما هر جا می‌رویم همه چیز را گردنمان می‌اندازند، یا ترافیک یا ماشین و یا حمل و نقل است که با آن روبرو می‌شویم که در پرسپولیس هم دست از سر ما برنمی‌دارد.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود شهاب گردان قرار است به سپاهان بپیوندد، گفت: از دو باشگاه برای گردان پیشنهاد آمده که آنها را مطالعه می‌کنیم. شهاب یکی از بهترین‌های ایران است تمام تلاشمان را می‌کنیم تا او از رکود خارج شود چرا که می‌تواند به تیم ملی کمک کند. به هر قیمتی این کار را انجام می‌دهم شاید به خاطر این تصمیم ما متضرر شویم اما کاری می‌کنم که به نفع شهاب باشد.

رویانیان در پاسخ به این سؤال در مورد اینکه چرا تیم‌های اروپایی و آسیایی این روزها به دنبال بازیکنان پرسپولیس افتاده‌اند، گفت: ‌ دو باشگاه بزرگ کریم انصاری فرد را می‌خواهند. یک باشگاه حاضر است یک میلیون دلار به ما فقط برای هزینه انتقال انصاری فرد پرداخت کند. بازیکن ما از اروپا، شرق و غرب آسیا پیشنهاد دارد و آنها به طور جدی به دنبال نفرات ما هستند، این انتخاب برای ما افتخار است اما ما بازیکنان‌مان را دوست داریم و به صورت شش دانگ به آنها نیازمند هستیم.

وی ادامه داد: ابتدای فصل می‌گفتند سردار میلیاردی خرج می‌کند، اما من این کار را نکردم و اگر هم کرده باشم دو هدف در نظرم بود. یکی اینکه بازیکن میلیاردی را دو برابر بفروشم و هدف دومم این بود که با جوانانی که کسب کردم سال دیگر نیاز به هزینه سنگین نداشته باشم. پس کار من اقتصادی بوده. این یک افتخار است که بازیکنان ما را از اروپا، شرق و غرب آسیا می‌خواهند.

رویانیان در مورد اینکه آیا علی عسگر به فجر سپاسی قرار است بپیوندد، عنوان کرد: ‌حمید برای پرسپولیس است. او از بچگی در تیم ما حضور داشته و انشاءالله با خداحافظی با پرسپولیس هم فوتبالش را تمام می‌کند.

وی در مورد شرایط پرسپولیس گفت: برنامه پرسپولیس برای نیم فصل نیست بلکه هدف‌ ما تمام فصل است، می‌خواهیم در ۳ رتبه ابتدایی فصل قرار بگیریم. برای رسیدن به این هدف برنامه داریم و می‌خواهیم تیم‌مان را تقویت کنیم. می‌خواهیم به رتبه‌های بالایی جدول برسیم، حداقل خواسته ما کسب سهمیه آسیاست در مسیر ما ممکن است دچار افت و خیز شویم اما دیگر باید خیز بلندتری بردایم تا بتوانیم به جایی برسیم که مناسب ما باشد.

رویانیان افزود: مقابل ملوان بازی سختی را داریم وضعیت آب و هوا بزرگترین مشکل ماست. حاشیه‌هایی هم بیرون از زمین وجود دارد که این کار را سخت‌تر کرده است اما انزلی و هوداران ملوان مردم بسیار خوب و با ارزشی هستند. باعثخوشحالی من است که آنها در جدول شرایط خوبی دارند و جایگاه تیمی با سابقه ملوان هم رتبه‌های بالایی جدول است.

وی در مورد حواشی بیرون از زمین بازی عنوان کرد: مسائلی است که متاسفانه غیر فوتبالی است. حرف‌هایی است که دوست ندارم آن را عنوان کنم و حتی دوست ندارم تیتر آن را هم عنوان کنم.

مدیر عامل پرسپولیس عنوان کرد: ما درخواست کردیم یا بازی‌مان را عقب بیندازند یا به تیم ملی دو بازیکن بیشتر ندهیم. امیدوارم با این دو خواسته موافقت شود.

رویانیان در مورد اینکه ماجرای رفتن و ماندن او که این روزها مطرح می‌شود، چه چیزی است، گفت: رفتن موضوع خوبی است اما ماندن نه، من هم همین امروز آماده رفتن هستم چون با تمام توان تلاش خودم را کردم البته ممکن است ۵ سال هم در پرسپولیس بمانم چون اخلاقم به این شکل است.

وی در مورد لقب شوالیه فتح‌الله‌زاده عنوان کرد: ‌ نمی‌دانم شوالیه چیست، باید این موضوع را از فتح‌الله‌زاده بپرسید، شوالیه در فرانسه بود یا در انگلیس نمی‌دانم، نمی‌دانم این بحث‌ها به عنوان شوخی مطرح می‌شود و باید بگویم که فتح‌الله‌زاده به قول جوانان یکی است. به نظر من لقب حاجی برای فتح‌الله‌زاده خیلی قشنگ‌تر از شوالیه است، حالا او می‌خواهد شوالیه باشد چیز دیگری است. من یک مدرک سربازی دارم و دیگر دنبال این حکم و آن حکم نیستم، فرماندهان بزرگی داشتیم که من کوچک همه آنها هستم، همیشه افتخار می‌کنم که به عنوان سرباز ایران فعالیت می‌کنم.

رویانیان در مورد اینکه آیا در جام حذفی شرکت می‌کنند، یا نه، گفت: متاسفانه از وقتی که مدیرعامل پرسپولیس شدم تمام اتفاقات بد به من می‌خورد. تاریخ دربی سال قبل در جام حذفی بسیار بد بود، متاسفانه قرعه بد، تصمیمات بد و همه اتفاقات بد برای ما رقم می‌خورد. بیشترین بازیکن از تیم ما به تیم ملی دعوت می‌شود و الحمدالله همه تصمیمات بر علیه من است. اگر قبول نکنم اول تذکر می‌دهم بعد وارد میدان می‌شویم و در آخر چون هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم وارد زمین می‌شویم و بازی می‌کنیم.