به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، علی کفاشیان دو روز پیش اعلام کرده بود چهارشنبه درباره سهمیه کشورها تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کند اما بر اساس اطلاعات دریافتی امروز در کمیته مسابقات AFC تنها سهمیه پیشنهادی کشورها مطرح می‌شود و این پیشنهاد برای قطعی شدن باید فردا در جلسه هیات اجرایی به بحثگذاشته شود.

قرار است جلسه هیات اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا فردا صبح برگزار شود. این در حالی است که پس از کاندیداتوری علی سعیدلو برای حضور در هیات اجرایی AFC و در پی آن ناکامی رییس وقت سازمان تربیت بدنی، این کرسی مهم برای فوتبال ایران از دست رفت. سال گذشته هم غیبت نماینده ایران در هیات اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا باعثشد در جلسه نهایی سهمیه ایران کم شود.

پنجشنبه پیش مهدی محمد نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران سهمیه باشگاهی ایران در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را ۳+۱ اعلام کرده بود. با این حال باید منتظر ماند و دید که آیا در غیاب ایران که به دلیل یک سهلانگاری کرسی پر اهمیت هیات اجرایی را از دست داد سهمیه ایران همین تعداد باقی خواهد ماند یا مانند سال پیش نمایندگان پرنفوذ برخی کشورها و به ویژه کشورهای عربی سهمیه خودشان را بالا میبرند و به تبع آن سهمیه باشگاهی ایران کاهش پیدا میکند.