به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس و به نقل از ای‌اف‌سی، اسطوره فوتبال ایران، علی کریمی تأیید کرد که از نامزدی‌اش برای کسب جایزه مرد سال فوتبال آسیا ۲۰۱۲ تعجب کرده است؛ اما در صورت پیروزی یا شکست در این رقابت انگیزه او برای حضور در باشگاه و تیم ملی کشورش بیشتر شده است.

بازیکن سال فوتبال آسیا در سال ۲۰۰۴ در فهرست نامزدهای مرد سال ۲۰۱۲ همراه با لی کیون هو ستاره اولسان هیوندای و ژنگ ژی هافبک دفاعی گوانگژو اورگراند قرار گرفت.

بازیکن ۳۴ ساله تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس مطبوعاتی یک روز پیش از مراسم انتخاب بهترین‌های سال آسیا که فردا در هتل ماندارین اورینتال کوالالامپور برگزار می‌شود، اظهار داشت: شکست یا پیروزی در این رقابت مهم نیست، اما این رویداد قطعا انگیزه مرا برای تلاش بیشتر در تیم ملی و باشگاهم در آینده افزایش داده است.

بازی‌ساز سابق بایرن‌مونیخ اضافه کرد: فقط کسب این عنوان مهم نیست. حضور در این مراسم و رقابت برای کسب جایزه نیز افتخاری برای من محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از اینکه نامم را در فهرست ۵ نامزد نهایی برترین‌های سال فوتبال آسیا دیدم، تعجب کردم و وقتی که فهرست ای اف سی به ۳ بازیکن کاهش یافت و باز هم نام من در آن میان وجود داشت، نمی‌توانستم باور کنم.

کریمی افزود: با توجه به نتایجی که با تیم باشگاهیام داشتم، سال خوبی را پشت سر نگذاشتم؛ اما هنوز باور دارم که چیز خاصی دربازی من وجود داشته که هیئت انتخاب کنندگان را راضی کرده نام مرا در میان ۳ نامزد نهایی قرار دهد.