به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، جواد نکونام در خصوص آخرین وضعیت تیم استقلال قبل از دیدار مقابل داماش گیلان، اظهار داشت: بعد از شکست مقابل فولاد تمریناتمان را پیگیری کردیم و قصد داریم در دیدار آینده با توجه به اینکه یک مسابقه را از دست دادیم به ۳ امتیاز برسیم.

وی در خصوص اینکه آیا بازیکنان شرایط زمین چمن مصنوعی شهر رشت را می‌دانند یا خیر، گفت: من زیاد در چمن مصنوعی بازی نکردم و تنها ۳ بار با تیم ملی مقابل کره شمالی در چمن مصنوعی بازی کردیم اما انصافا کیفیت چمن آنها خوب بود ولی از دوستانم پرسیده‌ام و می‌دانم که کیفیت چمن ورزشگاه رشت، ایده‌آل نیست، اما باید سعی کنیم بهترین بازی را انجام دهیم و به پیروزی برسیم.

نکونام در خصوص انتخاب فدراسیون ایران به عنوان بهترین فدراسیون سال آسیا در سال ۲۰۱۲ اظهار داشت: اول از همه باید به فدراسیون تبریک بگویم و شاید به خاطر این انتخاب انتقاداتی مطرح شود اما قطعا AFC معیارهایی دارد و امتیازاتی را در نظر گرفته که فدراسیون ما با آن معیارها همخوانی داشته است.

وی تاکید کرد: چند سال است که فوتبال ما نتایج خوبی نداشته و حضور علی کریمی در جمع ۳ بازیکن برتر آسیا نکته مهمی است که باعث افتخار ما شده است. نباید از اینکه فدراسیونمان اول شده، ناراحت باشیم و این مسئله نوعی کوچکبینی است. امیدوارم شرایط بهتر شود و بازیکنان و مربیان ما به درجهای برسند که همه ساله بتوانیم از این عناوین در فوتبال آسیا بدست بیاوریم چون پتانسیل بالایی داریم.