به گزارش افکارنیوزبه نقل از مهر، محمدحسین نژادفلاح در مورد وضعیت ورزش استان تهران ضمن بیان مطلب فوق گفت: ورزش تهران در سایه وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌های ورزشی بسیار اذیت می‌شود. در این بین سایر استان‌ها و شهرهای بزرگ که جمعیتی بسیار کمتر از تهران دارند و از نظر سرانه ورزشی از وضعیت به مراتب بهتری برخوردار هستند.

وی با تاکید بر اینکه تهران از نظر سرانه ورزشی محرومترین استان کشور است، ادامه داد: شاید خیلی‌ها این موضوع را قبول ندارند اما ما در تهران با توجه به جمعیت موجود با کمبود امکانات روبرو هستیم. در این بین برخی می‌گویند ورزشگاه آزادی در تهران است اما این ورزشگاه سرمایه ملی است و متعلق به این استان نیست.

مدیر اداره کل ورزش و جوانان استان تهران اضافه کرد: چند فضای خوب ورزشی تهران مانند مجموعه انقلاب، ورزشگاه شیرودی و ورزشگاه کشوری از پایتخت گرفته شده و در اختیار شرکت توسعه و تجهیز است و فعالیت و کار این مجموعه‌ها بیشتر از دریچه درآمدزایی مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی از وزیر ورزش خواست که حق مردم تهران را از نظر ورزشگاه‌ها و اماکن ورزشی بازگرداند و افزود: در هر استان امکانات خوب ورزشی وجود دارد، اما در تهران تنها ورزشگاه تختی آن هم با حداقل امکانات در اختیار مردم است. امیدوارم مسئولان حق مردم دلسوز و علاقمند تهران را بدهند.

نژادفلاح، تهران را استانی مملو از جوانان نخبه و مستعد دانست و خاطرنشان کرد: انشاءالله دولت و مجلس توجه جدی به مردم تهران داشته باشند، زیرا آنان نیازمند توجه جدی و ملی هستند. ضمن اینکه در این وضعیت کشور، جوانان خصوصا جوانان تهرانی نیازمند ورزش و استفاده از اماکن ورزشی هستند که این مسئله می‌تواند سرآغازی برای کارهای خوب فرهنگی باشد.

وی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: افزایش فعالیت‌های ورزش همگانی از دیگر نیازهای استان تهران است که متاسفانه در این مدت آنطور که باید در این بخش فعالیت صورت بگیرد. فضای امروز توجه بیشتر به ورزش را می‌طلبد، موضوعی که موجب شادابی و نشاط فضای جامعه خواهد شد.

مدیر اداره کل ورزش استان تهران افزود: دست یاری به سمت تک تک نهادها مانند شهرداری، بسیج، آموزش و پرورش و غیره که در بخش ورزش فعال هستند، می‌دهیم. همچنین می‌خواهیم شورایی تحت عنوان شورای ورزش استان که ریاست آن برعهده استاندار است، را تشکیل دهیم تا با تعامل و همدلی از تمام فضاها، برای فعالیت بیشتر و بهتر ورزشکاران و مردم تهران استفاده کنیم.

نژادفلاح در پایان در مورد وضعیت تیم پرسپولیس تهران گفت: پرسپولیس روزهای سخت و بحرانی را پشت سر گذاشته و امروز در حال قدم گذاشتن در مسیر و موفقیت است. ما امیدواریم به زودی پرسپولیس به روزهای اوج بازگردد و رضایتمندی هواداران را به دنبال داشته باشد.