به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، تونی اولیویرا در نشست خبری پس از دیدار تیم‌های پرسپولیس و تراکتورسازی که به پیروزی تیمش انجامید، گفت: اول می‌خواهم به همه شما سلام بگویم و این نکته را یادآور شوم که من پیش از این دو بار به همراه تیم‌های شارجه و الاتحاد به ورزشگاه آزادی آمدم و هر دو بار شکست خوردم اما امروز دیدار متفاوتی داشتیم و بازی بزرگی انجام دادیم. همان طور که پیش از بازی گفته بودم تیم ما برای بازی‌اش هویتی پیدا کرده است. تمام چیزی که از بازیکنانم می‌خواهم انجام می‌دهند، از جمله کنترل بازی، ‌ به گردش درآوردن توپ و کنترل توپ و دفاع در هنگامی که حریف توپ را در اختیار دارد.

وی ادامه داد: از بازیکنانم راضی هستم، چون با رفتاری که از خود نشان دادند، بازی کاملی را از خود به نمایش گذاشتند. در فوتبال هرچه به پایان مسابقه نزدیک می‌شویم، لزوما عدالت برای تیمی که بهتر بازی می‌کند وجود ندارد. اگر ما با بازی‌ای که امروز انجام دادیم می‌باختیم خیلی برایمان بد می‌شد.

در ادامه خبرنگاری به اولیویرا گفت: فوتبال ما از رکوردشکنی پرتغالی‌ها خاطره خوشی ندارد. مثلا کی‌روش برای اولین بار با تیم ملی برابر لبنان شکست خورد. شما هم این بار توانستید پس از ۴۰ سال با تراکتورسازی پرسپولیس را در تهران شکست دهید. اولیویرا در پاسخ در مقام دفاع از هم‌وطنش برآمد و گفت: در چند ماهی که در ایران هستم شناخت کمی از فوتبال ایران پیدا کرده‌ام. مشکل فوتبال ایران مربی نیست، تیم ملی ایران امروز کی‌روش را دارد و فردا مربی دیگری را. این رسانه‌ها هستند که می‌توانند نقش زیادی در بهبود فوتبال ایران ایفا کنند. انتقاد کار راحتی است اما در کنار آن باید راه حل هم داده شود.

اولیویرا ادامه داد: من نیامده‌ام که ذهنیت‌ها را تغییر دهم، به هویت‌ها احترام می‌گذارم، همچنین به مربیان و بازیکنانی که هر روز تلاش می‌کنند که بازی بهتری از خود نشان دهند. من وقتی بازی‌های تراکتورسازی را از اول تا آخر نگاه می‌کنم می‌بینم که مساوی و باخت در چند بازی یک بحران در نتیجه‌گیری است نه بحران در تیم. امروز کریمیان از اول بازی نکرد چون مصدوم بود و ما سه بازیکن را تعویض کردیم چون راه بهتری نداشتیم. تنها چیزی که من را راضی می‌کند حالتی است که بازیکنان به وظیفه خود عمل کنند.

وی ادامه داد: من ۳۵ سال در بنفیکا به عنوان بازیکن، مربی و کمک مربی حضور داشته‌ام. گاهی اوقات پیش می‌آید که یک تیم ضعیف، یک تیم قوی را شکست می‌دهد. مثلا هرکولس در اسپانیا با اینکه یک تیم دسته دومی است، بارسلونا را شکست داد. همانطور که آلومینیوم با ما مساوی کرد. مشکلی که پرسپولیس با آن روبه‌روست این است که ژوزه ۱۵ روز قبل از فصل به این تیم آمد و این تیم تغییرات زیادی در خود دید. برای ساختن یک تیم جدید به زمان نیاز است. پرسپولیس در ایران مانند بنفیکا در پرتغال است که مدتی است نمی‌تواند برنده شود.

وی همچنین درباره اینکه از شکستن رکورد شکست‌ناپذیری پرسپولیس برابر تراکتورسازی در تهران چه احساسی دارد به آن خبرنگار گفت: وقتی سن تو بودم این گونه پیروزی‌ها باعثافتخارم می‌شد اما پس از این همه تجربه می‌گویم که پیروزی مثل باد می‌گذرد و فردا برای ما روز دیگری است.

سوالات ادامهدار این خبرنگار درباره شکستناپذیری پرسپولیس برابر تراکتورسازی در ۴۰ سال گذشته که با اعتراض سایر خبرنگاران هم روبهرو شد در حالی بود که پرسپولیس فصل قبل در تهران برابر تراکتورسازی شکست خورده بود!