به گزارش افکارنیوزبه نقل از مهر، در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس سوال احمدرضا دستغیب نماینده شیراز از عباسی وزیر ورزش و امور جوانان مورد بررسی قرار گرفت.

عباسی وزیر ورزش در پاسخ به این سوال طی سخنانی گفت: این سوال به حوزه مسئولیت بنده مرتبط است و این یکی از مسایل مهم وزارتخانه است که چرا حوزه جوانان پا به پای رزش پیش نمی‌ورد.

وی افزود: دلیل بر این است که حوزه ورزش از پیشینه طولانی برخوردار بوده ولی حوزه جوانان بسیار نوپا و جدید است. این دو حوزه با یکدیگر قابل مقایسه نیستند. همچنین در حوزه جوانان قانون نارسا است.

عباسی ادامه داد: به عنوان مثال در ماده ۴۱ برنامه پنج ساله پنجم توسعه ایران نامی از وزارت ورزش و جوانان نیامده و فقط در بند " ب " آن وزارتخانه را مکلف کرده است که در امور جوانان و دستگاه‌های اجرایی همکاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته ما می‌پذیریم که در ارایه لایحه تاخیر داشته‌ایم اما من هم عقیده دارم نباید کاری با عجله انجام داد و این موضوع نیاز به کار کارشناسی زیاد دارد. در ضمن آیین نامه‌های بسیاری از قوانین هنوز تصویب نشده است.

وزیر ورزش خاطرنشان کرد: ناگفته نماند که تنها وزیر ورزش و جوانان نباید مورد سوال قرار گیرد و دستگاه‌های دیگر نیز بر مبنای قانون ۴۱ برنامه پنجم باید پاسخگو باشند.

دستغیب در سخنانی به فضای فعلی وزارت ورزش و جوانان و بی‌توجهی به مسایل جوانان در این وزارتخانه اشاره کرد.

وی گفت: هم اکنون بحثاصلاح و تجدید نظر در روند جمعیتی در کشور مطرح است و ما باید خود را برای استقبال از نسل جوان آینده آماده کنیم بحثاین است که باید وزارت ورزش بر دستگاه‌ها نظارت کند کدام گزارش از وضعیت اشتغال، مسکن، ازدواج و برنامه‌های مربوط به جوانان تهیه شده است؟ کفه ورزش در وزارت ورزش و امور جوانان نسبت به امور جوانان سنگین‌تر است. دولت باید لایحه ساماندهی امور جوانان را به مجلس می داد اما دو سال است که از برنامه پنجم می گذرد اما این لایحه داده نشده است.

وی به برنامه‌های وزیر ورزش و امور جوانان در هنگام رای اعتماد گرفتن از مجلس اشاره کرد و گفت: ‌ اکثر این برنامه‌ها مربوط به جوانان بود. انتظار ما این بود که لبیک و پاسخی از این حوزه نسبت به مسایل جوانان و رسیدگی به آن داده می‌شد اگر نیاز به اصلاحات است باید انجام شود.

دستغیب خطاب به عباسی گفت: انتظار این بود حداقل در این جلسه کم کاریتان را می پذیرفتید. همه ما در امور جوانان کم کاری کرده ایم اما شما نپذیرفتید.

وی از مجلس خواست تا نظرشان را درباره توضیحات وزیر با ارایه رای اعلام کنند.

نمایندگان مجلس با ۶۴ رای موافق، ۱۲۴ رای مخالف و ۲۳ رای ممتنع از مجموع ۲۲۹ نماینده حاضر اعلام کردند که توضیحات وزیر در پاسخ به این سوال آنان را قانع نکرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، اگر رای مجلس در خصوص قانع نشدن از اظهارات وزیر ورزش به سه مورد برسد زمینه استیضاح وی در مجلس فراهم خواهد شد. رای امروز نمایندگان اولین کارت مجلس به عباسی بود.

با کارت زردی که مجلس امروز به عباسی زرد کارت زردهای مجلس به کابینه به عدد ۲ رسید. پیش از این نیز مجلس به وزیر اقتصاد کارت زرد داده است.