به گزارش افکارنیوز، فارس و به نقل از مارکا، با پدیده خارق‌العاده‌ای به نام لیونل مسی مواجه هستیم. او رکوردها را به قدری حریصانه می‌بلعد که گویی فردایی وجود ندارد. بنابراین فقط یک نفر وجود دارد که می‌تواند رکورد لیونل مسی را بکشند و او کسی نیست جز خود لیونل مسی.

آمار مسی در این فصل رکورد سال گذشته خودش در لالیگا با ۵۰ گل زده را تهدید می‌کند. اگر او به همین صورت ادامه دهد که در حال حاضر ۲۰ گل در ۱۴ بازی به ثمر رسانده، می‌تواند رقابت‌های لالیگا را با ۵۴ گل زده در ۳۸ بازی به پایان برساند که آماری باور نکردنی به شمار می‌رود.

مسی تنها به ۱۴ بازی زمان نیاز داشت تا بیش از یک‌چهارم تمام گلزنان برتر لالیگا در یک فصل گل بزند.

ستاره آرژانتینی تاکنون از سد اسطورهای هر فصل لالیگا همچون بینزوباس(فصل ۲۹-۲۸)، گوروستیزا(۳۰-۲۹ و ۳۲-۳۱)، اولیوارس(۳۳-۳۲)، زارا(۴۵-۴۴)، بادنس(۵۸-۵۷)، دی استفانو(۵۸-۵۷)، ریکاردو(۵۸-۵۷)، واوا(۶۶-۶۵)، آمانچیو(۶۹-۶۸ و ۷۰-۶۹)، گاراته(۶۹-۶۸،۷۰-۶۹ و ۷۱-۷۰)، لوئیس(۷۰-۶۹)، رکساچ(۷۱-۷۰)، ماریانین(۷۳-۷۲)، کارلوس(۷۵-۷۴)، دا سیلوا(۸۴-۸۳)، خوانیتو(۸۴-۸۳)، هوگو سانچز(ح۸۵-۸۴) و بوتراگوئنیو(۹۱-۹۰) گذشته است.

همه این بازیکنان برترین گلزنان یک فصل لالیگا بودند؛ اما نتوانستد ۲۰ گل در یک فصل به ثمر برسانند و تعداد گل‌های مسی در ۱۴ بازی با ۶ بازیکن در یک فصل تاکنون برابر شده است: اونامونو(۴۰-۳۹)، پوشکاش(۶۴-۶۳)، پورتا(۷۲-۷۱)، کوئینی(۷۴-۷۳ و ۸۱-۸۰) و رینکون(۸۳-۸۲).

رکورد دیگری در مسیر مسی قرار دارد. او همراه با اینیستا و رونالدو در میان ۳ نفر نهایی برای دریافت توپ طلا قرار دارد. اگر بتواند این جایزه را دریافت کند میتواند اسطورههایی همچون پلاتینی، کرایوف و فان باستن را پشت سر بگذارد و اولین بازیکنی شود که ۴ بار توپ طلا را تصاحب کرده است.