افکارنیوز گروه ورزشی:

افشین اسماعیل زاده درباره قرار گرفتن در لیست مازاد پرسپولیس گفت: حتما مشکل پرسپولیس در نتیجه نگرفتن من بودم که گفتند در لیست مازاد هستی. خود ژوزه به من خیلی اعتقاد داشت به من می گفت تو اینده خوبی داری اما حالا که او رفتنی شده نمی دانم چه اتفاقی افتاده و چه کسی می گوید که افشین دیگر به درد تیم نمی خورد.

وی ادامه داد: من در تیمی کاپیتان بودم که بازیکنانی مانند پیام صادقیان را داشت. همین بازیکنی که چند هفته پیش به بازیکنان ما لایی می انداخت. ما اگر در جام جهانی نوجوانان کمی دقت می کردیم می توانستیم یک مرحله بالاتر برویم الان من الان در اروپا بودم و یکی از بهترین بازیکنان دنیا می شدم.

اسماعیل زاده درباره شرایط پیوستنش به پرسپولیس اینگونه توضیح داد: من زمانی که به می خواستم به پرسپولیس بیایم از چند تیم پیشنهاد داشتم. امیر قلعه نوعی مرا برای استقلال می خواست اما پرسپولیس را انتخاب کردم و در نهایت این رفتار با من شد.

وی در پایان درباره آینده اش گفت: بازیکنی نیستم که روی زمین بمانم و همین الان هم به اندازه کافی مشتری دارم. الان دنبال این هستم که رضایت نامه ام را بگیرم اما به من گفتند که باید قرضی به تیم دیگر بروی چون پرسپولیس به تو برای فصل بعد نیاز دارد.