به گزارش افکارنیوزبه نقل ازفارس، مجید شایسته در خصوص دست‌آوردهای برگزاری لیگ برتر تنیس گفت: با این مقتضیاتی که با توجه به شرایط کشور در سال جاری وجود داشت، از نظر من لیگ به خوبی برگزار شد، البته از دیدگاه من نمره برگزاری لیگ برتر تنیس امسال عالی نبود.

*سخت گیری فدراسیون تنیس کم بود!

وی ادامه داد: نقطه ضعف عمده ما در رقابت‌های امسال زمان برگزاری بود که البته در برگزاری لیگ در این زمان خود تیم‌ها هم تأثیرگذار بودند، چراکه ارائه مدارک از سوی آنها در موعد مقرر انجام نشد، البته سخت گیری ما هم در این خصوص کم بود. با این حال به خاطر اوضاع اقتصادی کشور سعی کردیم کمی تحمل داشته باشیم.

شایسته با رد این موضوع که برگزاری دیرهنگام لیگ ارتباطی به میزبانی جام دیویس نداشت، تأکید کرد: از سازمان لیگ خواستیم تا با تیم‌ها کنار بیایند تا بتوانند حضور مؤثرتری در رقابت‌های امسال داشته باشند.

وی یادآور شد: بازی‌های خوبی را در لیگ امسال از جوانان شاهد بودیم و این افراد می‌توانند انگیزه ما را در جوانگرایی که برای تیم ملی درنظر داشتیم، تقویت کنند. با توجه به حضور تیم ملی در رقابت‌های گروه سوم جام دیویس در مسابقات سال آینده در میانمار، برگزاری لیگ توانست شناخت ما از بازیکنان جوان را بیشتر کند، ضمن اینکه حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر امسال یک اتفاق خوب برای ما بود که امیدوارم تعداد حضور خارجی‌ها در لیگ‌های ادوار بعدی بیشتر هم بشود.

*عدم برگزاری لیگ در این فصل سال محرز بود

شایسته در مورد زمان برگزاری لیگ برتر که انتقادات زیادی را به همراه داشت، افزود: بسیار محرز بود که نباید رقابت‌ها در چنین فصلی برگزار می‌شد، اما با توجه به اینکه خواستیم تا تیم‌های حضور مؤثری در لیگ داشته باشند، این اتفاق افتاد. در مجموع معتقدم که مسابقات لیگ باید تا اواخر مهرماه به پایان برسد.

وی در مورد متمرکز بودن لیگ گفت: از دیدگاه من این نحوه برگزاری، مزایای بیشتری نسبت به رفت و برگشت بودن مسابقات دارد، البته تمرکز دو هفته‌ای را قبول نداشتم و پیشنهاد خود من هم حداقل چهار هفته بود که بعد سه هفته مصوب شد و سپس به خاطر محدودیت زمانی به دو هفته تبدیل شد.

رئیس فدراسیون تنیس با بیان اینکه سعی می‌کنم همیشه در خصوص همه موارد نظر آخر را بدهم تا روی نظرات سایر افراد تأثیر نگذارد، اظهار داشت: به مشورت و خرد جمعی اعتقاد زیادی دارم، مخصوصا در حوزه‌ای که خودم تخصص فنی این رشته را ندارم تا اظهارنظر کارشناسان و صاحب نظران بتواند اثرگذارتر از اظهارنظر شخصی من باشد.

*وزارت ورزش پولی ندارد که بخواهد در اختیار فدراسیون‌ها قرار دهد

شایسته در مورد کم شدن سقف قراردادهای امسال نسبت به سال‌های گذشته، گفت: باید شرایط اقتصادی امروز کشور را در همه آیتم‌های برگزاری در نظر گرفت. امروز صحبت‌های زیادی از سایر رؤسای فدراسیون‌ها در خصوص مشکلات مالی و کمبود به گوش می‌رسد و این در حالی است که یک رئیس فدراسیون باید بداند که شرایط کشور، شرایط خاصی است و باید بودجه را مدیریت کنیم. این طور نیست که وزارتخانه یک بودجه کلان داشته باشد و نخواهد آن را در اختیار فدراسیون‌ها قرار دهد.

وی در مورد اینکه هیچگاه از کمبود بودجه انتقاد نکرده است، گفت: هیچگاه از این موضوع ننالیدیم چون همیشه پای‌مان را اندازه گلیم‌مان بر می‌داریم و تا به حال هم برنامه‌ای از فدراسیون تنیس روی زمین نمانده است.

*تیم‌ها درست یارگیری نکردند

شایسته در خصوص بیرون ماندن چند ملی‌پوش از رقابت‌های امسال لیگ گفت: اگر تیم‌ها درست یارگیری می‌کردند این اتفاق نمی‌افتاد، البته شاهین خالدان در نیم فصل اول چون خارج از کشور بود نتوانست در رقابت‌ها حاضر شود.

*رفاقت و نزدیکی آدم‌ها با من در کارم هیچ اثری ندارد

رئیس فدراسیون در مورد شائبه حضور ندلکوی خارجی در تیم البرز گاز به خاطر رفاقتش با مسئولان این تیم لیگ برتری گفت: دوستان می‌دانند که رفاقت و نزدیکی آدم‌ها با من در کارم هیچ اثری ندارد و بنده همواره قانون را رعایت می‌کنم و اگر مسئولان البرزگاز خلاف قانون عمل کرده باشند با آنها برخورد می‌کنم.

شایسته تاکید کرد: در کارم تنها موردی که اثرگذار نیست، دوستی‌ها و رفاقت‌هاست. هرکس در هر کجای فدراسیون قانون شکنی کند و بخواهد دوستی‌ها را پیش بکشد، مطمئناً برخورد می‌کنم.

*به صعود به گروه دوم جام دیویس امیدواریم

وی در مورد شرایط تیم ملی و اینکه آیا صعود به گروه دوم جزو برنامه‌های فدراسیون تنیس هست یا خیر، گفت: منتظر بودیم تا مسابقات لیگ به پایان برسد تا پس از این رقابت‌ها با برگزاری جلسه‌ای طی چند روز آینده استارت کار را بزنیم. امسال تیم‌های سختی در گروه سوم حضور دارند، با این حال وظیفه داریم تیم کاملی را راهی رقابت‌های سال آینده که به میزبانی میانمار برگزار می‌شود، کنیم.

رئیس فدراسیون تنیس ادامه داد: ما به صعود به گروه دوم جام دیویس امیدوار هستیم و طبیعتا برای رسیدن به هدف نیز بازیکنانی را انتخاب می‌کنیم که بتوانند این اتفاق را رقم بزند، نتیجه هم به ما نشان داده که هرگاه خارج از کشور بازی کرده‌ایم، نتایج خوبی برای تنیس ایران به دست آمده است.

*دیگر در تیم ملی بازیکن قدیمی و جدید نداریم

شایسته در خصوص حضور بازیکنان با تجربه تر در تیم ملی گفت: دیگر بازیکن قدیمی و جدید نداریم و هر بازیکنی بتواند به ما کمک کند، به تیم ملی دعوت خواهد شد. جوانگرایی دلیلی نمی‌شود تا بخواهیم بازیکنان باتجربه را کنار بگذاریم. یک زمان به جوان‌ها میدان دادیم تا خود را نشان دهند و امروز هم این فضا در کنار بازیکنان قدیمی همچنان برای آنها فراهم است.

*به جمع کردن آدم‌ها در اتاقم اعتقادی ندارم!

رئیس فدراسیون تنیس با بیان اینکه به لابی کردن اعتقاد ندارم، گفت: هنوز زمان انتخابات کمیته ملی المپیک مشخص نیست و لابی کردن در حال حاضر مفهمومی ندارد. اگر کاندید شوم و سایرین به این نتیجه برسند که اثرگذار هستم به من رأی می‌دهند در غیر این صورت این اتفاق نمی افتد، حال من بخواهم آدم‌ها را در اتاقم جمع کرده و جلسه بگذارم، به این موضوع اعتقادی ندارم.

وی ادامه داد: هرکس کاندید می‌شود باید بر اساس برنامه‌ها و شایستگی‌هایش مورد بررسی قرار بگیرد.

*مهذب‌نیا موارد قبلی را هم بگوید تا به آن رسیدگی کنم

وی در مورد آخرین وضعیت مهذب‌نیا و اعتراض سازمان لیگ به رأی کمیته انضباطی گفت: چون این موضوع مربوط به سازمان لیگ بود، شخصا پیگیری نکردم.

شایسته در مورد اینکه مهذب نیا گفته است این اتفاق بارها در لیگ تنیس افتاده اما به خاطر مشکلات فدراسیون با شخص من، فقط پیگیر نامه من شدند، گفت: مهذب‌نیا موارد قبلی را هم بگوید تا من رسیدگی کنم. این موضوع به سازمان لیگ مربوط می‌شد و من هم شکایتی نکردم. این موارد وجدانی است و من هم می توانم دهانم را باز کرده و هرچه از دهانم در می‌آید بگویم. اگر همچین مواردی در گذشته بوده و مهذب نیا از آن خبر دارد به ما معرفی کند تا من دستور رسیدگی بدهم.

*سعی می‌کنم با کسی برخورد نفسانی نداشته باشم

وی در پایان گفت: به قول امام صادق (ع) آبرو و حرمت مؤمن و مسلمان از خانه خدا هم بالاتر است. خدا از ما نگذرد اگر به خاطر مسائل و صحبتهایی که توسط این بازیکن مطرح شد، بخواهیم چنین برخوردی را انجام دهیم. دیدگاه من راجب هیچکس این چنین نیست. امیدوارم سایر عوامل فدراسیون هم به این خاطر موضوع را پیگیری نکرده باشند که اگر این چنین باشد خودشان شرعاً و عرفاً باید جوابگو باشند. روحیه من این نیست و اگر بود هیچگاه این بازیکن را مجدداً نمیپذیرفتم. به عنوان رئیس فدراسیون وظیفه دارم تا تمام صحبتهای خانواده تنیس را بشنوم و سعیام این است که با کسی برخورد نفسانی نداشته باشم