به گزارش افکارنیوزبه نقل از خبر آنلاین، هفتمین روز از سومین دوره تورنمنت جام جهانی فوتسال بانوان دیشب با برگزاری ۴ دیدار و با برتری تیم های برزیل، ایران، ونزوئلا و پرتغال پیگیری شد. دختران فوتسالیست ایران در ایستگاه آخرخود نیز همانند بازی های گذشته با ترکیب نیلوفر اردلان، فرشته کریمی، فاطمه اعتدادی، سپیده زرین راد و فرزانه توسلی مقابل کاستاریکابه میدان رفتند که در پایان با نتیجه ۴ بر ۳در پنجمین دیدار پیروز شدند.
گل‌ های ایران را فاطمه اعتدادی در دقایق(۳و۲۰)، نسترن مقیمی(۵) و نیلوفر اردلان(۹) به ثمر رساندند. گل های کاستاریکا را نیز وارگاس بادیلا و ال گوئررو در دقایق(۲۷ و ۳۸) وارد دروازه ایران کردند. گل اول کاستاریکا بااشتباه سپیده زرین راد در دقیقه(۴) وارد دروازه کشورمان شد. نیمه اول این دیدار با پیروزی ۴بریک به نفع ایران به پایان رسید.
قضاوت این دیدار بر عهده سرجیو ماگالهایس و میگوئل پنابود.
دختران فوتسالیست کشورمان با این پیروزی به عنوان هفتمی، سومین دوره تورنمنت جام جهانی ۲۰۱۲ پرتغال دست پیدا کردند. ونزوئلا نیز با نتیجه ۸ بر یک مالزی را شکست داد تا به عنوان نهمی بسنده کند. کاستاریکا و مالزی هم به مقام های هشتم و دهم دست پیدا کردند.
تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی ۳ شکست مقابل ژاپن، برزیل و پرتغال کسب کرده و در دیدار با ونزوئلا به برتری رسیده بود.
لازم به ذکر است که بانوان ایران برای اولین بارحضور در جام جهانی را تجربه می کند.
تیم ملی ایران را در این تورنمنت نیلوفر اردلان، فرشته کریمی، لیلا اقبالی، فرزانه توسلی، بهناز خیاط، آرزو صدقیانی زاده، فهیمه زارعی، پریا نوروزی، سهیلا ملمولی، نسیمه غلامی، الناز آرومات، سپیده زرین راد، فاطمه اعتدادی و نسترن مقیمی همراهی می کنند. شهرزاد مظفر سرمربی و میترا چین سری مربی تیم ملی فوتسال کشورمان هستند.
نتایج کامل روز هفتم:
ایران ۴ - کاستاریکا ۳
ونزوئلا ۸ - مالزی یک
پرتغال صفر - اسپانیا صفر(در ضربات پنالتی پرتغال ۳ - اسپانیا۱)
برزیل یک – روسیه صفر
تیم‌های ژاپن و اوکراین روز هفتم استراحت داشتند.
برنامه بازی‌های روز پایانی به شرح زیر است:
فینال: برزیل – پرتغال(ساعت ۲۱)
رده بندی: اسپانیا - روسیه(ساعت ۱۸)
اوکراین - ژاپن (ساعت ۱۵) برای کسب عنوان پنجم ، ششمی