به گزارشافکارنیوزبه نقل از فارس، سید مجتبی تقوی سرمربی تیم فوتبال سایپا البرز در خصوص شرایط و نتایج این تیم در نیم فصل اول رقابت‌های لیگ برتر کشور اظهار داشت: در یک نگاه کلی از برنامه‌ای که داشتیم جلوتر هستیم، چرا که هدف ابتدای فصل با توجه به شرایط مالی باشگاه، کسب نتایجی بهتر از سال گذشته بود که این هدف محقق شده است.

وی ادامه داد: سایپا در چند سال گذشته در کسب نتیجه موفق نبود که این تیم در نیم فصل اول لیگ جاری، نتایج قابل قبولی کسب کرد همچنین در نوع و کیفیت فوتبال سایپا نیز پیشرفت خوبی ایجاد شده است.

تقوی تصریح کرد: هرچند از نظر کسب نتیجه و نوع فوتبالی که سایپا ارائه می‌کند از اهداف و برنامه ابتدای فصل جلوتر هستیم اما با توجه به میزان وقت، انرژی و انگیزه‌ایی که بازیکنان و کادرفنی تیم صرف کردند انتظار بیشتری داشتیم.

سرمربی سایپا ادامه داد: سایپا از ۱۷ مسابقه نیم فصل اول رقابت‌ها، تنها ‌در سه نیمه در حد و اندازه خود نبود و در مابقی دیدار‌ها، فوتبال با کیفیتی را ارائه کرد، هرچند در برخی مواقع شرایط به نفع ما رقم نخورد و نتیجه لازم را کسب نکردیم.

تقوی با اشاره به جوانگرایی که در تیم سایپا وجود دارد تاکید کرد: توجه و پرورش جوانان استراتژی کلی سایپا است، در این نیم فصل نیز چند بازیکن جوان سایپا مورد توجه تیم‌های بزرگ لیگ برتری قرار گرفته ‌اند.

وی در ادامه اظهار داشت: سایپا از ابتدای فصل در مسیر موفقیت گام بر می‌دارد که یکی از دلایل مهم تداوم روند رشد موفقیت این تیم، وجود همدلی و اتحاد بین اعضای تیم است، در اینجا کادرفنی، بازیکنان و تدارکات با وجود مشکلات مالی، عاشق سایپا هستند که امیدوارم این اتحاد و همدلی همچنان تداوم داشته باشد.

سرمربی نارنجی پوشان در مورد نقل و انتقالات نیم فصل با انتقاد از رویه سایر باشگاه‌ها تاکید کرد: روند قانونی نقل و انتقالات در نیم فصل باید اینگونه باشد که باشگاه‌ها با بازیکنان مازاد تیم‌ها وارد مذاکره شوند اما در حال حاضر مدیران باشگاه با بازیکنان جوان و تاثیر گذارتیم‌ها به رقم داشتن قراداد، وارد مذاکره می‌شوند که این کار از نظر اخلاقی و قانونی درست نیست ضمن اینکه با دادن وعده‌های آنچنانی و هوایی کردن بازیکنان، در نیم فصل دوم آنها تمام توان خود را بروز نخواهند داد.

تقوی در خصوص جدایی محسن یوسفی اظهار داشت: یوسفی از بازیکنان با اخلاق و مودب فوتبال ایران است که در نیم فصل اول کادر فنی سایپا به وی فرصت کافی داد و در ۹ مسابقه در ترکیب ثابت قرار گرفت اما نتوانست انتظارات را برآورده کند، این بازیکن در اختیار باشگاه است تا درباره وی تصمیم گیری کند، شاید این بازیکن در سایر باشگاه‌ها عملکرد موفق تری داشته باشد.

وی در خصوص رحمان احمدی نیز گفت: این بازیکن محصول باشگاه سایپا است و از اینجا به تیم ملی رسیده است، حتی بازگشت به سایپا نیز برای رحمان خوش یمن بود و دوباره به تیم ملی دعوت شد. باشگاه سپاهان خواستار حضور این بازیکن در این تیم اصفهانی است اما سایپا به این بازیکن احتیاج دارد و کادر فنی مخالف جدایی احمدی است.

سرمربی تیم سایپا البرز خاطر نشان کرد: نتایج نیم فصل سایپا ثابت کرد با اعتماد به جوانان میتوان کارهای بزرگی انجام داد که امیدوارم مدیران ارشد گروه سایپا نیز از باشگاه حمایت بیشتری کنند چرا که عدم حمایت از این جوانان به زندگی و آینده آنها لطمه خواهد زد.