به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، لاله حاکمی درباره ورزش حرفه‌ای برای بانوان اظهار کرد: مطمئن باشید که ورزش حرفه ای نه تنها برای بانوان مضر نیست بلکه اگر ورزش حرفه ای بر اساس اصول و مقررات تنظیم شود منفعت نیز دارد.

وی با بیان اینکه چه مرد چه زن نباید در ورزش حرفه‌ای بیش از اندازه به خود آسیب بزند، گفت: این اشتباه است که گفته می شود ورزش حرفه‌ای به زن آسیب می‌رساند. فقط افراد باید انرژی لازم را داشته باشند و در برخی موارد با کمبود مواجه نشوند و اگر اصول پیشگیری را رعایت کنند ورزش حرفه ای آسیبی به آنها نخواهد زد.

دکتر حاکمی در باره اینکه گفته می شود ورزش حرفه ای به ویژه در رشته هایی مانند فوتبال و کوهنوردی خصوصیات مردانه را در زنان بیشتر تقویت می کند، عنوان کرد: کاملا اشتباه است. هیچ ورزشی زن را تهدید نخواهد کرد و اتفاقا کوهنوردی طولانی مدت محافظت کننده استخوان است؛ درست است کسی که در ارتفاع زندگی کند نسبت به کسی که در سطح دریا زندگی میکند تراکم استخوانش کمتر است، ولی در هر صورت ورزش کردن بسیار بهتر از بی‌تحرکی است.

وی در خصوص آسیب هایی که استرس های ناشی از ورزش حرفه ای می تواند به افراد وارد کند، بیان کرد: هر فرد در هرجایگاهی که باشد دچار استرس می شود، ولی اگر تکنیک های استرس آموزش داده شود فرد ورزشکار به مشکلی بر نمی خورد و باید بگویم که خود ورزش باعثمی شود فرد بهتر بر استرس غلبه کند.

دکتر حاکمی با بیان اینکه ورزش همگانی آسیب کمتری به فرد می زند، یاد آور شد: ورزش همگانی باعث می شود که سیستم ایمنی بدن بهتر از فردی باشد که به صورت حرفه ای ورزش می کند، اما این اطمینان را می دهم که ورزش حرفه ای منافاتی با سلامت افراد ندارد