به گزارش افکارنیوزبه نقل از ورزش سه، ویسنته آرزه، هافبک بولیویائی که بطور رسمی به باشگاه استقلال تهران پیوسته است، در ۲۲ نوامبر سال ۱۹۸۵ در شهر سانتا کروز متولد شده است و هم‌اکنون ۲۷ ساله است.

آرزه دوران حرفه‌ای خود را از سال ۲۰۰۷ و از باشگاه مرکر یونیورسیتی آمریکا آغاز کرد و در ادامه راهی تیم ونکوور وایت کپس در لیگ حرفه‌ای آمریکا(ام‌ال‌اس) شد و دو فصل پی‌درپی در این تیم حضور داشت. آرزه در اغلب اوقات به عنوان یک بازیکن جانشین به میدان می‌آمد و جایگاه مستحکمی در تیم ونکوور وایت‌ کپس نداشت. او در مجموع دو طول دو فصل حضور خود در این باشگاه ۴۴ بار به میدان رفت و یک گل نیز به ثمر رساند.

هافبک تازه‌وارد استقلال در سال ۲۰۱۰ راهی باشگاه آئورای گواتمالا شد تا در لیگ حرفه‌ای این کشور توپ بزند. نکته‌ی جالب در مورد آرزه آن است که او در طول مدت حضور خود در این باشگاه گمنام نیز عمدتا نیمکت‌نشین بود و فقط ۱۲ بازی از ۲۹ بازی را در ترکیب اصلی حضور داشت. او در مجموع ۲۹ بازی که با پیراهن این تیم به میدان رفت، موفق به زدن دو گل شد.

آرزه که کارنامه‌ی چندان قابل‌قبولی در گواتمالا نداشت، در اواخر سال ۲۰۱۰ راهی لیگ برتر مجارستان شد و به عضویت تیم دیوس‌گیور درآمد و به مدت دو سال در این تیم حضور یافت. اوضاع هافبک بولیویائی در این تیم که به هرترتیب یک تیک اروپائی محسوب می‌شد بدتر از گذشته شد و این بازیکن بیش از پیش نیمکت‌نشینی را تجربه کرد و بیش‌تر به عنوان بازیکن جانشین به میدان آمد. او در مجموع ۳۷ بازی، ۱۹بار به عنوان بازیکن جانشین راهی میدان شد و دو گل نیز به ثمر رساند.

آرزه در نهايت در سال ۲۰۱۲ به تيم شارلواي بلژيک رفت و يک فصل در اين تيم حضور داشت و در هر ۴ ديداري که براي اين تيم به ميدان رفت به عنوان بازيکن جانشين راهي ميدان شد.