مذاکره مسئولان فدراسیون فوتبال با مربیان واجد شرایط هدایت تیم ملی به مراحل نهایی خود رسیده و این مربی بزودی برای عقد قرارداد با فدراسیون به ایران خواهد آمد. این در حالی است که کارلو کرش گزینه اصلی حضور در ایران است.

به گزارش مهر، عباس ترابیان، سرپرست کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال از طرف فدراسیون مسئولیت گزینش و مذاکره با مربیان مختلف برای هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان را برعهده دارد. او که این روزها دچار بیماری سرماخوردگی شده است با وجود کسالت و بیماری روز یکشنبه عازم دوبی امارات شد تا با گزینه‌های نهایی هدایت تیم ملی فوتبال ایران مذاکره کند.

ظاهرا دو گزینه نهایی هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان مدنظر فدراسیون‌های عربستان و یکی از کشورهای شمال آفریقا هستند که ترابیان برای اینکه آنها با این فدراسیون به توافق نرسند به دوبی رفته و رودررو با ایران مربیان مذاکره کرده است.

مذاکرات ترابیان با این مربیان روند خیلی خوبی داشته و حتی توافق نهایی نیز حاصل شده اما منجر به عقد قرارداد نشده و حتی پیش قراردادی هم بین طرفین به امضا نرسیده است.

گزینه نهایی فدراسیون فوتبال که علاوه بر هدایت تیم ملی بزرگسالان مسئولیت کلیه تیم‌های ملی فوتبال ایران را نیز برعهده خواهد گرفت، برای عقد قرارداد نهایی با فدراسیون فوتبال طی روزهای آتی به ایران می آید، البته محل عقد قرارداد این با فدراسیون فوتبال تهران نیست و او امضای نهایی را در یکی از شهرستانها زیر قرارداد می زند.

شرایط حضور خاویر کلمنته در فرودگاه امام خمینی(ره) و سقوط او و همراهانش از پله برقی این فرودگاه ظاهرا مسئولان فدراسیون را برآن داشته تا قرارداد نهایی را با گزینه مورد نظر امضا کرده و معرفی او را به تهران موکول کنند. معرفی این مربی در تهران و طی نشستی خبری انجام خواهد شد.

سرمربی آینده تیم ملی را یک گروه سه تا چهار نفره همراهی خواهند کرد که مسئولیت تیم‌های امید و جوانان را برعهده می گیرند که البته زیر نظر این مربی خارجی فعالیت خواهند کرد.

مربی آینده تیم ملی کیست؟
فدراسیون فوتبال مربی را درنظر دارد که سابقه هدایت تیم ملی فوتبال کشورش را دارد، براساس گفته مسئولان فدراسیون فوتبال یک مدرس است و در جام جهانی گذشته نیز حضور داشته است. یافتن این مربی که مسئولان فدراسیون تاکید دارند، از اروپای غربی است، کار چندان دشواری نیست. کافی است نگاهی به فهرست تیم های حاضر در جام جهانی بیندازید، آن وقت به چند گزینه می رسید که شرایط شان نزدیک به همان مواردی است که تصمیم گیرندگان فدراسیون مطرح می کنند.

از فدراسیون فوتبال خبر می رسد، یکی از گزینه‌‍های اصلی فدراسیون کارلوس کوئیروز(کرش) سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال پرتغال است که در جام جهانی ۲۰۱۰ هدایت این تیم را برعهده داشت. او که در فوتبال اروپا به یک تئوریسین مشهور است، سابقه هدایت تیمهای پایه ای پرتغال، تیم رئال مادرید را هم دارد و کمک مربی آلکس فرگوسن نیز بوده است.

البته منابع خبری فوتبال برزیل از مذاکره این مربی با باشگاه واسکودوگاما خبر داده و حتی تاکید کرده اند او تا یکشنبه هفته آینده به عضویت این تیم درمی آید. به احتمال فراوان مسئولان فدراسیون با توجه به این مسئله مذاکره با کارلوس کرش را در اولویت قرار داده و برای گفتگو با او راهی دوبی شدهاند.