به گزارش افکارنیوزبه نقل از خبرآنلاین، سران باشگاه مادریدی یک فهرست شامل شش مربی دارند که دوتایشان آلمانی هستند، دو تا اسپانیایی، یک ایتالیایی و یک فرانسوی. آنها شاید تا پایان فصل برای مورینیو صبر کنند اما احتمال اینکه سال بعد نیمکتشان را زیرورو کنند بسیار زیاد است.

یواخیم‌لو
سن: ۵۲
تیم‌ها: فرائونفلد، اشتوتگارت، فنرباغچه، کارلسروهه، آدانااسپور، واکراینسبراک، آستریا‌وین، آلمان
دستاورها: جام‌حذفی آلمان(۱۹۹۷)، لیگ اتریش(۲۰۰۲)، فینال یورو ۲۰۰۸، نیمه نهایی جام‌جهانی ۲۰۱۰ و یورو ۲۰۱۲
دلایل مربیگری رئال مادرید: با رساندن المان به مراحل نهایی سه تورنمنت بزرگ، لو احتمالا یک چالش جدید حسابی وسوسه می‌شود، او به خاطر شور و نشاطی که با فوتبال جوان المان به قاره اروپا تزریق کرده موردتوجه قوهای سپید برنابئو قرار گرفته است. لو مخالفان زیادی در آلمان دارد و ممکن است حاضر نشود انتقادات آنها را تا جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل تحمل کند.
مشکلات رفتن مورینیو یحتمل پایان همین فصل انجام می‌شود. پایان این فصل یعنی تابستان ۲۰۱۳ و درست یک سال مانده به جام‌جهانی ۲۰۱۴ درست همان موقع قرارداد لو تمام می‌شود و بعید است او انگیزه قهرمانی در جهان را نادیده بگیرد.
کارلو آنچلوتی
سن: ۵۳
تیم‌های: ‌ رجیانا، پارما، یوونتوس، میلان، چلسی، پاری‌سن ژرمن
دستاوردها: کوپا ایتالیا(۲۰۰۳)، سری A(۲۰۰۴)، لیگ قهرمانان اروپا(۲۰۰۳ و ۲۰۰۷)، سوپر کاپ اروپا(۲۰۰۳ و ۲۰۰۷)، جام‌جهانی باشگاه‌ها(۲۰۰۷)، لیگ‌برتر انگلیس(۲۰۱۰)، نیمه نهایی لیگ قهرمانان(۲۰۰۵)
دلایل مربیگری رئال مادرید: باوجود هزینه‌های بی‌اندازه در تابستان، کارلو آنچلوتی تحت فشار قرار دارد. مالکان قطری این باشگاه امیدوارند که تابستان پیش رو ژوزه مورینیو را جانشین آنچلوتی کنند و آن وقت رئال مادرید می‌ماند و یک مربی ایتالیایی بیکار با کارنامه‌ای بسیار موفق.

مشکلات: احتمال رفتن مورینیو به پاری‌سن‌ژرمن زیاد است اما نه آنقدر که سران پاریس مطمئن باشند. برای همین اگر پاریسی‌ها مطمئن باشند. برای همین اگر پاریسی‌ها مورینیو را از دست بدهند و نتوانند نه مورینیو و نه گواردیولا را بگیرند. بدون مربی می‌مانند و ترجیح می‌دهند کارلو را که ممکن است تا پایان فصل نتایج خوبی بگیرد نگه دارند.

یورگن کلوپ
سن‌: ۴۵ سال
تیم‌ها: ماینتس، دورتموند
دستاوردها: بوند سلیگا(۲۰۱۱ و ۲۰۱۲)، جام‌حذفی المان(۲۰۱۲)، رساندن ماینس به جام یوفا(۲۰۰۶)
دلایل مربیگری رئال مادرید: کلوپ تا همین الان هم کارهای بزرگی با دورتموند کرده و امسال در لیگ قهرمانان اروپا ممکن است دست به کارهای بزرگ‌تری هم بزند، تشخیص فوق‌العاده کلوپ در انتخاب بازیکنان آینده‌دار، پرورش بازیکنان مستعد. فوتبال سراسر هجومی، نمایش روان و زیبا و از همه مهم‌تر رفتار حرفه‌ای دلایلی است که سران مادریدی را به فکر استفاده از کلوپ انداخته است. کلوپ می‌داند هر چقدر هم با دورتموند پیش برود. کار در رئال‌مادرید هدف نهایی بسیاری از مربیان است.
مشکلات: کلوپ مشتریان زیادی دارد.

آرسن ونگر
سن: ۶۳ سال
تیم‌ها: استراسبورگ، نانسی، موناکو، گرامپوس، آرسنال
دستاوردها: لیگ یک فرانسه(۱۹۸۸)، جام‌حذفی فرانسه(۱۹۹۱)، جام امپراتوری ژاپن(۱۹۹۵)، لیگ‌برتر انگلیس(۱۹۹۸،۲۰۰۲ و ۲۰۰۴)، جام‌حذفی انگلیس(۱۹۹۸،۲۰۰۲ و ۲۰۰۵)، فینال لیگ قهرمانان اروپا(۲۰۰۶)
دلایل مربیگری در رئال مادرید: آرسنال بد‌ترین شروع تاریخش در لیگ‌برتر را با آرسن ونگر تجربه کرده است و همه دیگر می‌دانند که او بی‌اندازه به پایان کارش در «توپخانه» نزدیک شده است. با این حال، موفقیت‌های او طی حضور بیش از ۱۰ سال در شمال لندن به اضافه نمایش بازی‌های بسیار زیبا و فوتبال تهاجمی باعثشده شود او را جانشین مورینیو در رئال مادرید تصور کرد. جنس رئال با آرسنال فرق می‌کند اما ونگر از کار با بر گ کمپ، اورمارس، پتی، ویرا، آنلکا و آنری نشان داده با ستاره‌ها می‌تواند جام بگیرد. مشکلات: ساده است ونگر بارها اعلام کرده که می‌خواهد در آرسنال بماند.

رافائل بنیتس
سن: ۵۲ سال
تیم‌ها: رئال مادرید B، وایادولید، اوساسونا، اکستر مادورا، تنریف، والنسیا، لیورپول، اینتر، چلسی
دستاورد‌ها: لالیگا(۲۰۰۲ و ۲۰۰۴)، جام یوفا(۲۰۰۴)، لیگ قهرمانان اروپا(۲۰۰۵)، سوپر کاپ اروپا(۲۰۰۵) جام‌حذفی انگلیس(۲۰۰۶)، جام جهانی باشگاه‌ها(۲۰۱۰)
دلایل مربیگری رئال مادرید: این اسپانیایی روز‌های خیلی سختی را به عنوان مربی موقت در چلسی می‌گذارند و هیچ کس انتظار ندارد او در پایان فصل تمدید کند. به خصوص با توجه به اینکه مورینیو ممکن است به این تیم برگردد. اگر هدایت مادرید به او پیشنهاد شود، بی‌شک آنقدر وسوسه می‌شود تا تیم اصلی اش را مانند تیم B موفق کند اما چرا مادرید باید به او پیشنهاد دهد؟ او در لالیگا موفق بوده، در اروپا هم جام یوفا را برده و هم لیگ قهرمانان را
مشکلات: به‌هرحال او بنیتس است. محبوب نیست حتی اگر خود را کشف رائول، اسطوره ابدی مادرید بداند. سال ۲۰۱۰ با اینتر قهرمان جهان شده اما آن تیم پرستاره که مورینیو تحویلش داده بود را به تیمی تبدیل کرد که همه می‌دانند.


میچل
سن: ۴۹ سال
تیم‌ها: رایو و ایکانو، رئال مادرید B ختافه، سویا
دستاورد‌ها: نگه داشتن ختافه در لالیگا
دلایل مربیگری در رئال مادرید: عجیب است اما رئال مادرید قبلاً هم نشان داده بود دوست دارد به بازیکنان سابق خودش فرصت مربیگری بدهد. مثل بارسا که به گواردیولا فرصت داد. او در آکادمی رئال مادرید بسیار موفق بود؛ هم بازیکنان خوبی ساخت و هم شش قهرمانی با این تیم به دست آورد. اینکه ختفاه از سال ۲۰۰۹ که میچل هدایتش را عهده‌دار شده به دسته دوم اسپانیا سقوط نکرده کار کوچکی نیست. او فوریه سال ۲۰۱۲ هدایت سویا را عهده‌دار شد تا شایستگی‌هایش را با یک تیم بزرگ‌تر هم نشان دهد. سویا با هدایت میچل، رئال مادرید را در این فصل برده.
مشکلات: به هر حال گزینه اول مادریدی‌ها یک مربی بزرگ است.