به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، کاسیاس به عنوان کاپیتان تیم ملی اسپانیا یکی از انتخاب‌کنندگان برترین مربی دنیاست و با توجه به این که دو سرمربی از سه مربی لیست نهایی فیفا، مربی تیم‌های کاسیاس هستند، انتخاب او از مدت‌ها پیش سوژه رسانه‌های اسپانیا بوده است.

کاسیاس روز گذشته درباره انتخاب بهترین سرمربی گفت: من هر روز با ژوزه مورینیو هستم و با دل بوسکه نیز سالیان زیاد کار کرده‌ام و من هر دو را مربیان بسیار خوبی می‌دانم اما نمی‌توانم درباره رای خودم صحبت کنم.

دروازه‌بان رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا در ادامه گفت: به نظرم دل بوسکه خیلی خوب بوده است و لایق کسب این عنوان بوده، با این حال مورینیو نیز شخصیت بالایی دارد. به نظرم رقابت بین این دو سرمربی است.

کاسیاس در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا او در بین سه نامزد نهایی دریافت عنوان برترین بازیکن فوتبال جهان قرار نگرفت، گفت: به نظرم اهمیت دروازهبانی نسبت به پستهای دیگر خیلی کم ارزش تلقی شود. اما دروازهبانی مانند بقیه پستها بسیار مهم است و هیچ فرقی ندارد. در سالیان قبل نیز دروازهبانهایی بودند که میتوانستند این جایزه را کسب کنند، اما حتی در جمع سه نفر هم قرار نگرفتند.