به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، آلومینیوم در نخستین دیدار خود از نیم فصل دوم مسابقات لیگ برتر والیبال کشور در حالی موفق به برد سه بر دو حریف خود پیشگامان کویر یزد شد که در این بازی اتفاقات و حوادثی تأمل برانگیز و دلخراش از طرف تماشاگران و همچنین بازیکنان و مربیان هر دو تیم مشاهده شد.

این دیدار که ساعت چهار بعد از ظهر در سالن فجر که گفته می‌شد دوهزار تماشاگر در این سالن حاضر شده بودند، آغاز شد در دقایق میانی به بعد صحنه‌هایی را رقم زد که به جرأت می‌توان به آن عنوان تأسف برانگیز داد.

اگر بخواهیم دلایل اتفاقات به وجود آمده در سالن فجر را به طور مقطعی و در منظر نخست دسته‌بندی کنیم، باید در این بازی حرکات ناشایست برخی از بازیکنان، حرکات غیرورزشی تماشاگرنماها و اشتباهات داوری را به عنوان مهم‌ترین علل متشنج شدن جو سالن بازی نام ببریم.

از همان دقایق اولیه ست اول تعلل داور در اعلام نظر از وی وجهه خوبی را به نمایش نگذاشت و این امر آغازی بود بر اعتراض بازیکنان دو تیم و تماشاگران حاضر در سالن.

همچنین در اواخر ست دوم نیز برخورد ناخواسته بازیکن شماره چهارده آلومینیوم و ۱۰ پیشگامان کویر یزد سبب به زمین خوردن دو بازیکن مذکور شد که با دخالت بازیکن شماره پنج پیشگامان سالن بار دیگر متشنج و درگیری در بین بازیکنان دو تیم بالا گرفت.

همچنین در اواسط ست دوم نیز پرتاب بطری آب معدنی به درون زمین و برخورد آن با یکی از بازیکنان پیشگامان سبب توقف چند دقیقه‌ای بازی شد.

در اتفاق قابل توجه در ست چهارم که فحاشی‌ها از طرف جمع قابل توجهی از تماشاگران به اوج رسیده بود، در اتفاقی نادر طرفداران آلومینیوم در روی سکوها درگیری پیدا کرده و به زد و خورد یکدیگر پرداختند که با وساطت مسئولان باشگاه آلومینیوم و هیئت والیبال هرمزگان قائله فروکش کرد.

همچنین ناظر بازی بارها با انتقاد از نواختن طبل در سالن خواستار قطع صدای طبل موجود در دست تماشاچیان شد که سرانجام پس از چندین بار اخطار طبل مذکور که شعاع آن به بیش از یک متر می‌رسید به درون زمین بازی پرت شد و به رئیس مجموعه ورزشی تختی که سالن فجر نیز در این مجموع قرار دارد، برخورد کرد.

از جمله نکات قابل توجه در این بازی می‌توان به عدم حضور پررنگ نیروی انتظامی اشاره کرد به نحوی که در سالن تنها حدود پنج نفر از نیروهای انتظامی حضور داشتند.

با کشیده شدن بازی به ست پنجم که اشتباهات داوری نیز در آن پررنگ بود، هیجان در روی سکوها به اوج خود رسید به نحوی که سر و صدای زیاد در سالن چندین برابر از حد معمول بود.

ست پنجم سرانجام با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ به پایان رسید تا اینکه در آخر بازی دویدن بازیکن شماره پنج آلومینیوم به سمت سرمربی تیم پیشگامان، و رد و بدل شدن چند جمله ناگهان مربی تیم پیشگامان با مشت به صورت بازیکن شماره پنج تیم آلومینیوم کوبید این امر سبب ورود تماشاگران به زمین و حمله آنان به سمت بازیکنان و کادر پیشگامان شد.

مسئولان حاضر در سالن با هدف حفاظت از بازیکنان پیشگامان آنها را از تماشاگران دور و در اتاقک‌های سرایه‌داری، انفورماتیک و بعضا رختکن تحت حفاظت قرار دادند این در حالی بود که تعدادی از بازیکنان نیز در سکوها مورد حفاظت قرار گرفتند.

بازیکن شماره هشت پیشگامان که در اتاق انفورماتیک از دست تماشاگران نجات داده شده بود پس از آرام شدن سالن مشخص شد که تجهیزات و رایانه‌های درون این اتاق را شکسته است.

سرانجام پس از گذشت حدود ۴۵ دقیقه از پایان بازی سالن آرام و مربی پیشگامان در پایان بازی حاضر به مصاحبه نشد.

از نکات قابل توجه دیگر می‌توان به درگیری لفظی رئیس هیئت والیبال هرمزگان با ناظر بازی اشاره کرد.

فریدون الهامی به دلیل قطع مکرر بازی اعتراضات شدیدی را نسبت به ناظر بازی داشت که سرانجام و پس از پایان بازی دلجوئیهای لازم توسط طرفین صورت گرفت.