به گزارش افکارنیوز و به نقل از اوج نیوز،محمد تاج درباره کنار گذاشتن مانوئل ژوزه از سمت سرمربیگری تیم پرسپولیس اظهارداشت: تعویض آقای ژوزه منطقی بود زیرا در طول زمانی که هدایت تیم را بر عهده داشت هیچ رویه مثبتی در عملکرد او ندیدیم اما مسئولان پرسپولیس در این مدت صبوری کردند و حتی هواداران این تیم فرصت زیادی به ژوزه دادند. با وجود ناکامی هایی که پرسپولیس داشت در این مدت حتی یک صندلی استادیوم توسط هواداران پرسپولیس شکسته نشد و برای این اتفاق باید از آنها تشکر کرد. تمام این ملاحظات انجام می شد اما ژوزه در عملکرد خود هیچ تغییر رویه ای صورت نداد. پرسپولیس نه خوب بازی می کرد و نه خوب نتیجه می گرفت. شاید هواداران راضی بودند پرسپولیس خوب بازی کند و نتیجه نگیرد اما هیچ یک از این اتفاقات رخ نداد و منجر به تعویض ژوزه شد.

وی افزود: آوردن مربی خارجی با چنین رقمی باید آثار مثبتی در جامعه داشته باشد و یا سرمربی سعی کند با باشگاه های دیگر همدل شود اما باز هم شاهد چنین اتفاقاتی نبودیم.

وی درباره قرارداد ژوزه گفت: مربی حرفه خارجی حرفه ای وقتی برای عقد قرارداد به ایران می آید چند مشاور هم همراه خود می آورد تا همه چیز را در قرار داد او درج کنند.

تاج در پاسخ به اینکه چرا ژوزه ۲ قرارداد دارد و قرارداد اصلی او چیزی نیست که در هیأت فوتبال و سازمان لیگ حرفه ای به ثبت رسیده اظهارداشت: قانون سقف قرارداد قانون بدی بود که که باعثشد همه باشگاه ها برای فرار از قانون اینگونه عمل کنند و داشتن دو قرارداد تنها به پرسپولیس برنمی گردد بلکه تمام باشگاه های لیگ برتر این تخلف را انجام می دهند. شاید قانون، قانون درستی نبود که تمام قراردادهای ثبت شده با اصل انها تفاوت دارد.

وی در پاسخ به پرسش دیگر که آیا این خیانت به جامعه نیست زیرا طبق قراردادی که در هیأت فوتبال وجود دارد ژوزه باید مالیات خود را روی مبلغ ۴۸۰ میلیون تومان بپردازد در حالی که قرارداد او بیش تر از این ها است؟ تأکید کرد: آنچه که اتفاق افتاده حاصل قانونی است که گذاشته اند و همه این قانون را دور می زنند. مانند این می ماند که یک خیابان را یک طرفه کنید آن وقت همه از راه میانبر استفاده می کنند.

وی ادامه داد: رویانیان اطلاع نداشته که این قرارداد خلاف قانون است و اگر می دانست قطعا این کار را نمی کرد اما هر قانونی که به تصویب می رسد باید متناسب با جامعه باشد وقتی واقعیت ها دیده نمی شود این تخلفات صورت می گرد. البته این را هم بگویم خود من نیز در وضع این قانون نقش داشتم اما باید قانون را تغییر دهند وآن را منطبق با واقعیات وضع کنند تا مالیات ها به درستی پرداخت شود و در حق مردم نیز ظلم نشود.

نایب رییس سابق فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که فکر می کنید زمان استعفای کفاشیان فرا رسیده یا خیر؟ گفت: درست است که ناکامی ها در فوتبال و برای آقای کفاشیان زیاد بوده است اما ناکامی ها یک حرف است و اینکه اگر کفاشیان برود تمام این ناکامی ها به پایان می رسد و موفقیت حاصل می شود حرفی دیگر. از دید من باعثتمام ناکامی ها کفاشیان نیست و باید برای اساس نامه، باشگاه ها و تیم های پایه فکری بکنیم زیرا بازیکن سازی و نخبه یابی در فوتبال ما تعطیل شده است.