به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، لیونل مسی که روز گذشته قراردادش را با بارسلونا تا سال ۲۰۱۸ تمدید کرد، با افزایش قابل توجه دستمزد در قرارداد جدیدش مواجه شد. این بازیکن بالاترین دستمزد را در دنیای فوتبال نخواهد داشت؛ اما پاداش‌های مالی به علاوه دستمزد او را به یکی از پردرآمدترین بازیکنان دنیای فوتبال تبدیل می‌کند.

ستاره آرژانتینی اکنون ۱۶ میلیون در هر فصل درآمد خواهد داشت که شامل حقوق پایه وی و پاداش‌ها می‌شود. به هر حال این امتیازات برای اهدافی است که او به راحتی می‌تواند به آنها برسد و می‌تواند به عنوان قسمتی از دستمزد وی به حساب آید.

یکی از پاداش‌های مسی در صورت حضور در ۶۵ درصد از مسابقات باشگاهش به وی تعلق می‌گیرد، کاری که او هر ساله انجام می‌دهد و تنها مسابقات کمی را از دست می‌دهد. همچنین اگر مسی مصدوم شود و در نتیجه نتواند بازی کند، این در تعداد بازی‌های فصل محاسبه نخواهد شد.

یکی دیگر از امتیازات مسی، راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا است؛ کاری که بارسلونا هر سال بدون هیچ مشکلی انجام می‌دهد و در ۹ فصل گذشته به ترتیب توانسته به این مسابقات راه یابد.

این اولین باری نیست که بارسلونا اهداف ساده‌ای را برای پرداخت پاداش به باشگاه یا بازیکن تعیین می‌کند. یکی از آخرین موارد الکسیس سانچس بود که انتقالش از اودینزه پر از امتیازات بود. مبلغ انتقال بازیکن شیلیایی ۴۰ میلیون یورو بود هرچند که رسما مبلغ ۲۶ میلیون یورو اعلام شد.

بارسلونا همان ۲۵۰ میلیون یورو را به عنوان مبلغی که مسی در صورت داشتن پیشنهاد از سوی باشگاههای دیگر میتواند بارسا را ترک کند، در نظر گرفته است.