به گزارش افکارنیوز به نقل از باشگاه پرسپوليس، محمد رويانيان، گفت: با توجه به احتمال واگذاري ورزشگاه شهيد کشوري به باشگاه استقلال، با ارسال نامهاي به وزارت ورزش و جوانان خواستار واگذاري باشگاه انقلاب يا ورزشگاه شهيد شيرودي به باشگاه پرسپوليس شدهايم. بسيار خوشحال هستيم که با مساعدت دولت محترم و وزارت ورزش و جوانان، مجموعه ورزشي درفشيفر براي هميشه به پرسپوليس و مجموعه مرغوبکار هم به استقلال واگذار شدند. اين اتفاق مهمي بود که اين دو باشگاه پرطرفدار مالک قطعي ورزشگاههايي شوند که روي آن سرمايهگذاري کرده بودند.

وی ادامه داد: این اقدام موجب شد سرمایه باشگاه پرسپولیس به میزان قابل توجهی افزایش یابد و همین موضوع مقدمات واگذاری پرسپولیس به بخش خصوصی را فراهم کرده است و این خود اتفاق بزرگتری است که در شرف وقوع است.

رویانیان در ادامه در پاسخ به این سوال که با توجه به احتمال واگذاری مجموعه ورزشی شهید کشوری به استقلال آیا مجموعه‌ای به باشگاه پرسپولیس نیز واگذار خواهد شد، گفت: تا این لحظه با مساعدت و نگاه ویژه دولت و وزیر محترم ورزش و جوانان مجموعه درفشی‌فر به پرسپولیس و مجموعه مرغوبکار به استقلال واگذار شده است. حالا اخباری مبنی بر واگذاری ورزشگاه شهید کشوری به استقلال منتشر می‌شود. در چنین شرایطی حق طبیعی باشگاه پرطرفدار پرسپولیس است که یک ورزشگاه دیگر نیز به آن واگذار شود.

وی ادامه داد: به هر حال پرسپولیس پرطرفدارترین باشگاه آسیا است و ما با توجه به اینکه گفته می‌شود ورزشگاه شهید کشوری به استقلال واگذار خواهد شد، درخواست مصرانه داریم که در حرکتی مشابه برای پرسپولیس هم اقدام شود. بر همین اساس خواستار آن هستیم که باشگاه انقلاب یا ورزشگاه شهید شیرودی نیز به پرسپولیس واگذار شود. ما مکاتبات خود را آغاز کرده‌ایم و مصرانه پیگیر این موضوع خواهیم بود.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس افزود: باز هم جا دارد که از بذل توجه دولت و وزارت ورزش و جوانان نسبت به پرسپولیس و استقلال و میلیون‌ها هوادار دو تیم تشکر کنیم. ما بسیار خوشحال می‌شویم که ورزشگاه شهید کشوری به استقلال و متعاقبا ورزشگاهی هم به پرسپولیس واگذار شود.

محمد رویانیان همچنین درباره ارتباط دادن موضوع خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال از سوی برخی به انتخابات ریاست جمهوری یا مانور تبلیغاتی گفت: باید تاکید کنم و صادقانه بگویم رئیس جمهور محترم از سال گذشته دستور اکید دادند که سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی واگذار شود و حتی دستور پیگیری سریع آن را داده بودند. ما بر این اساس جلسات مستمری با مسئولان وزارت ورزش و جوانان، وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی داشتیم. به هر حال این یک اتفاق مهم است و باید موانع قانونی و کاستی‌ها برطرف می‌شد. طبعا این کار پیچ و خم‌های اداری و زمانبر خود را هم در بر داشت. خوشبختانه تا هفته گذشته بخش عمده‌ای از این موانع برطرف شد و ما هم خبر را اعلام کردیم. خوشحالم که امروز هم معاون سازمان خصوصی سازی در تائید خبری که ما روز گذشته اعلام کردیم، گفته اند برنامه این است که دو باشگاه پرسپولیس و استقلال تا پایان ماه بهمن در فرابورس پذیرش شوند.

مدیر عامل پرسپولیس خاطر نشان کرد: یکی از آخرین و مهمترین اقدامات، واگذاری مجموعه ورزشی شهید درفشی‌فر و مجموعه مرغوبکار به دو باشگاه بود که سرمایه دو مجموعه را بین ۲۰ تا ۳۰ میلیارد تومان افزایش داد. با این اوصاف منصفانه نیست که با توجه به تاکید رئیس جمهور در سال گذشته، حجم کارهای انجام شده و پیگیری‌های مستمر، بخواهیم این موضوع را به انتخابات ریاست جمهوری ربط داده یا مانور تبلیغاتی تلقی کنیم.

رويانيان در پايان گفت: اتفاقات مهمي روي داده و در حال تکميل شدن است و اگر اين پرونده واگذاري پرسپوليس به بخش خصوصي در پيچ و خم اداري گرفتار نشود، ميتوان اميدوار بود واگذاري سهام باشگاه به بخش خصوصي ظرف يکي، دو ماه آينده آغاز شود