به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، امير قلعهنويي در نشست خبري پيش از مسابقه با مس کرمان اظهار داشت: در ابتدا فرارسيدن ماه ربيعالاول را به همه تبريک ميگويم. بازيهاي برگشت هرکدام حکم فينال را دارد و يک بازي سخت با مس کرمان داريم. هيچ وقت محبتهاي مردم کرمان را فراموش نميکنم. زماني که از تيم ملي آمدم باشگاه مس کرمان به من محبت کرد و اين باشگاه را باشگاه خودم ميدانم. شناخت زيادي نسبت به حريف نداريم و به بازي گذشته آنها بسنده کرديم ولي بوناچيچ مربي بزرگي است و ميدانيم تيمها با انگيزه خاصي مقابل استقلال بازي ميکنند.

وی ادامه داد: ابومسلم هم مقابل ما خوب بازی کرد و دعا می‌کنیم این تیم به لیگ برتر بیاید که سالی یکبار به پابوس امام رضا(ع) برویم. خوشحالم که بازیکنانم به بلوغ فکری و تاکتیکی رسیده‌اند و همه چیز را درک می‌کنند ولی در خط حمله مس عنایتی از کوچکترین فرصت استفاده می‌کند و هافبک حریف فیزیکی است و ما مترصد آن هستیم که با بازی هجومی افکار خود را در زمین پیاده کنیم.

سرمربی استقلال، تصریح کرد: وظیفه ما است که از دوستان خبرنگار تشکر کنیم و هرچند وظیفه آنهاست که با عشق و علاقه به تمرین می‌آیند و از اینکه گزارش تمرین ما را منعکس می‌کنند تشکر می‌کنم.

سرمربی استقلال در مورد انتقاد از وضعیت این تیم، گفت: دست آنهایی که انتقاد می‌کنند درد نکند اما آنها با قلعه‌نویی مشکل دارند. از تیم صدرنشین که زیبا بازی می‌کند و آمار گلزنی‌اش بالاست چرا انتقاد می‌کنند؟ هرجا قلعه نویی موفق شود آنها انتقاد می‌کنند. ما به بلوغ تاکتیکی رسیده‌ایم و در بازی با ابومسلم در یک صحنه نزدیک ۴ دقیقه صاحب توپ بودیم و منتقدین می‌خواهند من را بزنند وگرنه در جام حذفی و لیگ برتر عملکرد خوب داشتیم. در کل بازی بیش از ۵۰ دقیقه مالکیت توپ را داشتیم.

وی در مورد اینکه چرا هواداران استقلال به ورزشگاه نمی‌آیند، گفت: هوادار اگر دوست داشت به ورزشگاه می‌‌آید و اگر هم نیامد از تلویزیون می‌بیند یکی از بحث‌ها مشکلات اقتصادی و سردی هواست. در لورکوزن ورزشگاه‌ها سقف داشت و روی سقف‌ها بخاری هم بود. مقداری هم نتایج فوتبال باعثشده مردم فوتبالزده شوند اما باید طوری کار کنیم که مردم به میادین برگردند.

سرمربی استقلال در مورد حضور مجیدی در فهرست ۱۸ نفره استقلال، گفت: کارت بازی مجیدی قرار است صادر شود و فکر می‌کنم جز ۱۸ بازیکن باشد. همه بازی ها برای ما فینال است و فرقی نمی‌کند چند بازیکن دو اخطاره داریم. همه حواسمان به بازی مس است و بعد از آن به بازی‌های دیگر فکر می‌کنیم. نمی‌توانیم بازی‌های دیگر را فدای بازی با پرسپولیس کنیم. بازی که حساس هم هست.

قلعه‌نویی در مورد زمان برگزاری نشست‌های خبری، گفت: یک مطلبی گفتم که ظاهرا کارشناس رادیو ورزش انتقاد کرده است من گفتم اصل مطلب را فراموش کرده‌ایم. اگر قرار است به این حرف کنفدراسیون فوتبال آسیا گوش کنیم باید به قوانین دیگرش هم توجه کنیم. کارشناس رادیو ورزش هم که خیلی ادعا دارد بدون دلیل انتقاد می‌کند. من تمرین تیم را نیمه‌کاره رها کردم و آمدم. مثلا وقتی به شهر دیگری می‌روی همه چیز سرجای خودش است اما تمام دغدغه ما این است که هرکجا می‌رویم دغدغه ما زمین باشد. تنها جایی که شرایط بازی دارد ورزشگاه آزادی است.

وي افزود: براي صدا و سيما جاي تاسف دارد که کارشناساني ميآورد که هرچه دلشان خواست ميگويند و بدون مطالعه انتقاد ميکنند