افکارنیوز گروه ورزشی:

منصور پورحیدری در حال حاضر یکی از قدیمی ترین افراد حاضر در دربی تهران است. او با کوله باری از تجربه معتقد است دربی تنها سه امتیاز دارد اما حواشی آن باعثشده اند که بازی حساسیتش چند برابر شود. وی همچنین اعتقاد دارد علت کم شدن تماشاگر در لیگ به علت عدم رقابت سرخ آبی ها در کورس قهرمانی است؛ صحبت های او با افکار نیوز را در زیر می خوانید.

دربی هفتاد و ششم:این بازی سه امتیاز بیشتر ندارد، اما استقلال نیازش به این امتیاز با توجه به رقایت در صدر بیشتر است. منتها دربی به خاطر حساسیت تماشاگران همیشه حواشی به همراه داشته است و نوع بازی طوری است که از حیثروحی متفاوت است. طی یک هفته مانده به دربی همه جا صحبت از این بازی است از داخل منزل گرفته تا کوچه و خیابان درباره بازی بزرگ تهران صحبت می کنند. در این نوع بازی ها روحیه تیم ها و آرامش می تواند تیم را موفق کند. هر تیمی آرامش بیشتری داشته باشد موفق تر است.

بهترین خاطره از دربی:فکر می کنم دربی شصت و نهم بود. بازی شرایط خاصی داشت و حساسیت ها در بازی بسیار بالا رفته بود تا اینکه در دقیقه نود فرهاد مجیدی برای استقلال گل زد و سه امتیاز با ارزش گرفتیم.

بدترین خاطره از دربی:دربی برگشت سال گذشته؛ طی بیست دقیقه آخر می توانستیم حتی تعداد گل ها را بیشتر کنیم. بچه ها دو سه موقعیت مسلم گل زنی را از دست دادند و شاید نوعی غرور باعثشد ظرف ده دقیقه بازی را واگذار کنیم.

پیش بینی نتیجه:پیش بینی این دیدار بهمیشه سخت بوده است. نمی توانم دقیق بگویم چه اتفاقی می افتد اما مطمئن باشید استقلال با تجربه ای که قلعه نوعی دارد برای بردن به زمین خواهد رفت.

حرف آخر: اگر سطح استقبال از مسابقات لیگ پایین آمده بدون شک یکی از دلایلش رقابت نداشتن این دو تیم است. اگر این دو تیم در کوس باشند تماشاگر بیشتری به ورزشگاه خواهد آمد. خدا را شکر پرسپولیس در نیم فصل دوم وضعش بسیار بهتر از قبل شده و این می تواند به پرتماشاگر شدن بقیه بازی های لیگ کمک کند.