به گزارش افکارنیوز به نقل از پانا، رضا حسن زاده در خصوص درپيش بودن دربي ۷۶ اظهار داشت: مهم اين است که ۲ تيم خوب فوتبال ايران بتوانند در اين بازي، فوتبالي زيبا به نمايش بگذارند تا شايد هواداران با ورزشگاه ها و فوتبال آشتي کنند.

وی افزود: امیدواریم بازی سالم و زیبایی ببینیم و از هرگونه حواشی دو تیم بپرهیزند. پرسپولیس هم با آمدن یحیی خیلی بهتر از گذشته شده است و ما هم شحالیم که آنها به شرایط خوبی رسیده اند. فکر می کنم شرایط خوب ۲ تیم باعثمی شود تا آنها به فکر ضد فوتبال نباشند و فقط برای کسب ۳ امتیاز بجنگند چون یک امتیاز هیچ تیمی را راضی نمی کند.

مدافع اسبق استقلال تصریح کردک ۲ تیم برای قدرتنمایی به زمین می آیند و فقط برد برای آنها مهم است. صدرنشینی استقلال هم به این معنی نیست که دربی را از پیش برنده است. اصلا شرایط این بازی با همه فرق دارد. این بازی ویژه است و تیمی می تواند موفق باشد که شرایط فنی و آرامش خود را در زمین حفظ کند.

حسن زاده گفت: اگر می بینید هرکدام از پیشکسوتان ۲ تیم برد را به تیم خود می دهند از روی احساس است وگرنه همه می دانند که این بازی ممکن است هر اتفاقی بیافتد. همه چیز در جو بازی مشخص می شود. بازیکنان از تمام توان انرژی می گذارند تا برنده شوند چون ممکن است اگر اتفاقی بیافتد در زندگی آنها تاثیر بگذارد.وی تاکید کرد: یک بازی در دربی اخراج شدم که داور عربستانی سوت می زد. خدا را شکر دقایق آخر بازی بود و اخراجم تاثیری در نتیجه نداشت و بازی مساوی شد اما یک بار وقتی ۳ بر صفر به پرسپولیس باختیم، ۲ روز از روی خجالت و ناراحتی از خانه بیرون نیامدم چون واقعا روی ما فشار بود. این وضعیت برای پرسپولیسی ها هم هست.پیشکسوت استقلال در خصوص جنجال های دربی های قدیمی افزود: اصلا آن موقع این قدر بازیکنان تعصب داشتند که اگر دربی ها دعوا نمی شد، نمی چسبید اما الان تزریق بی رویه پول باعثشده تا بازیکنان پفکی شوند. ۴ بازی مانده به پایان لیگ، پای خود را می گیرند تا مصدوم نشوند و برای سال بعد قرارداد ببندند! این تزیرق پول خوب است ولی چون بی رویه و بدون برنامه است، روی تعصب و غیرت بازیکنان هم تاثیر گذاشته. وقتی بازیکنی این قدر نمی ارزد و برایش ۱ میلیارد می دهند، خود بازیکن هم از بین می رود و خراب می شود.حسن زاده با اشاره به غيبت علي کريمي در دربي ۷۶ گفت: اين ترفندهاي گل محمدي ديگر قديمي و کهنه شده است. او گفته در دربي برگ برنده رو مي کند. مطمئنم کريمي مي تواند بازي کند. فقط مشکل يحيي اين است که در دربي کم تجربه است. ۲۰ دقيقه آخر دربي تعيين مي کند که مربي واقعا مربي است يا نه. شايد بودن وينگو کنار گل محمدي تاثير داشته باشد ولي يقين بدانيد قلعه نويي با تجربه بالايي که دارد و تا به حال هم نباخته، سرتر از گل محمدي است.