به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، یکم بهمن ماه مصادف با سالروز تولد مرحوم سیروس قایقران کاپیتان و بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان و باشگاه ملوان بندر انزلی است به همین مناسبت و در پنجاه و دومین زادروز تولد این فوتبالیست فقید امروز باشگاه ملوان مراسمی را با حضور جمعی از بازیکنان، پیشکسوتان و مسئولان شهری بر سر مزار وی در کلیور بندر انزلی برگزار کرد و یاد و خاطره این فوتبالیست ارزنده را گرامی نگه داشت.

سیروس قایقران در دوران فعالیت ورزشی خود عضو باشگاه‌های ملوان و استقلال انزلی، الاتحاد قطر و کشاورز تهران بود و در ۱۰۰ بازی ملی پیراهن تیم ملی فوتبال کشورمان را بر تن کرد که از این تعداد بازی ملی، تعداد ۴۳ بازی رسمی بود.

وی در ۲۱ بازی بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بر بازو داشت و ۱۴ گل زده در کارنامه ملی وی به ثبت رسید که مهم‌ترین گل ملی او در برابر کره جنوبی و مرحله نیمه نهایی بازی‌های آسیایی ۱۹۹۰ پکن به ثمر رسید.

به گزارش فارس، قهرمانی جام حذفی کشور و گروه مقدماتی آسیا با ملوان، نایب قهرمانی لیگ استانی قدس با منتخب گیلان، مقام سومی در جام ملتهای آسیا ۱۹۸۸ و قهرمانی در بازیهای آسیایی ۱۹۹۰ پکن با تیم ملی فوتبال کشورمان از افتخارات ورزشی مرحوم قایقران است.