به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، علی کفاشیان با تایید خبر حکم کمیته انضباطی فدراسیون جهان فوتبال (فیفا) مبنی بر محرومیت دو جلسهای کارلوس کیروش به خاطر رفتارش در بازی با کره جنوبی اظهار کرد: این یک حکم ناعادلانه است و ما به آن اعتراض کردیم. فدراسیون فوتبال وکیل مجربی را گرفته و اعتقاد دارد این حکم ناحق باید کاهش یابد. ما به این موضوع بسیار امیدواریم و وکیل فدراسیون هم به ما امید زیادی داده است. مردم هم مطمئن باشند همه فدراسیون تمام تلاش خود را برای کاهش این محرومیت خواهد داشت.

وی افزود: فدراسیون مستنداتی را در این باره به فیفا فرستاده است که بخشی از آن‌ها شامل عملکرد بازیکنان کره‌ای در آن مسابقه و اختصاصا در مواجهه با سرمربی تیم ایران بود. توضیحاتی که برای فیفا ارسال شده بسیار کامل است و امیدواریم هرچه زودتر فیفا محرومیت کی‌روش از نشستن روی نیمکت تیم ملی در بازی خرداد مقابل قطر را لغو کند.

رییس فدراسیون فوتبال در واکنش به موضع‌گیری کارلوس کی‌روش نسبت به تشکیل ستاد حمایتی از تیم ملی نیز به ایسنا گفت: صحبت‌های کی‌روش در این باره را دیدم اما با او صحبت کردم و پذیرفت که تیم ملی در حال حاضر نیاز به چنین ستادی در کنار خود دارد. به هر حال فرهنگ ما با خیلی جاهای دیگر متفاوت است. کی‌روش پذیرفت که اگر ستادی وجود داشته باشد که واقعا به تیم ملی کمک کند و خیلی از مشکلات بر سر راه را بردارد، قطعا می‌تواند برای تیم خوب باشد.

کفاشیان درباره انتخاب سرپرست تیم ملی گفت: هنوز انتخاب نهایی را انجام نداده‌ایم و تا آن زمان مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون با حفظ سمت سرپرست تیم ملی ایران هم خواهد بود.

وی درباره مهلت ده روزه‌ای که به کادر فنی تیم ملی و سازمان لیگ برای مشخص کردن برنامه جامعی از مسابقه‌های باشگاهی و اردوهای تیم ملی داده نیز به ایسنا گفت: سازمان لیگ و کادر فنی تیم ملی صحبت‌های لازم را انجام دادند و تا حدودی به تفاهم هم رسیده‌اند اما به هر حال به خاطر داربی سر سازمان لیگ شلوغ است و آن‌ها بررسی‌های بیشتری را هفته دیگر خواهند داشت. فکر می‌کنم با جلساتی که برگزار می‌کنند قطعا به نتیجه لازم می‌رسند.

رییس فدراسیون در واکنش به اینکه اگر به نتیجه نرسند فدراسیون چه برنامه‌ای خواهد داشت و اولویت را چه چیزی قرار می‌دهد به ایسنا گفت: با شرایطی که من دیدم که فکر می‌کنم به نتیجه می‌رسند چون تفاهم اولیه هم دارند اما اگر هم نتیجه‌ی حاصل نشود چند برنامه نهایی را مشخص می‌کنند که ما می‌رویم و از میان آن‌ها یکی را به عنوان برنامه اصلی انتخاب می‌کنیم. در این رابطه قطعا اولویت اول ما تیم ملی و اولویت دوم حضور نمایندگان ما در مسابقه‌های لیگ قهرمانان آسیا هستند.

کفاشیان بار دیگر با تاکید بر اینکه انتخابات هیات فوتبال فارس درست است و ابطال نشده، گفت: جلساتی در این باره برگزار شد که در آن مدیرکل استان و کارشناسان مختلفی حضور داشتند. ایراداتی گرفته شد اما هیچ کدام منجر به ابطال رای نمی‌شود بنابراین از نظر ما انتخابات درست است و وزارت ورزش هم آن را تایید کرده است.

کفاشیان درباره بحث کنارهگیری سید مهدی رحمتی از تیم ملی به ایسنا گفت: رحمتی زحمات زیادی برای تیم ملی ایران کشیده است که متاسفانه در مصاحبههایی که انجام شده بود یک سری مشکلات حاشیهای سر باز کرد. قطعا اگر زمان بگذرد فضا آرامتر میشود و ما هم پادرمیانیهایی در این باره خواهیم داشت، هرچند معتقدم کیروش هم نظرش نسبت به رحمتی عوض میشود و خود رحمتی هم که بعد از این تصمیم مصاحبه کرد و گفت من حاضرم مثل یک سرباز به تیم کشورم خدمت کنم بنابراین آنچه باعث به وجود آمدن این اتفاقات شده یک سری مسائل حاشیهای است که فکر میکنم حل میشود.