به گزارش افکارنیوز به نقل از سایت رسمی احسان حدادی، وی افزود: در طول مدتی که در آمریکا بودم، تمرینات بسیار خوبی را گذراندم که در سالهای گذشته فرصت انجام برخی از آنها را نداشتم. در ابتدا هفتهای ۹ جلسه به کارهای بدنسازی و دو و در بین آن به کارهای فیزیوتراپی و ماساژ میپرداختم زیرا بهترین زمان آمادهسازی برای تمرینات سنگین بود و در سالهای گذشته به دلیل مسابقات، زمان اینگونه تمرینات را نداشتم. در این مدت مقداری وزن خود را کاهش دادم، هر چند که وزن تأثیر زیادی در پرتاب ندارد ولی میخواهم که در مسابقات جهانی مسکو به تکنیک ایدهآل دست پیدا کنم.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت مربی‌اش به کجا رسید، اینگونه پاسخ داد: علت اصلی این که تاکنون در آمریکا مانده‌ام آن است که بهترین مربی را انتخاب کنم و بهترین نتیجه را در المپیک بعدی بگیرم و مطمئن هستم که می‌توانم، چون تکنیکم بهترین تکنیک دنیاست و توانایی لازم را دارم. یکی از آن مربیان آقای اشمیت از آلمان بود که با وی مدتی به صورت آزمایشی نیز کار کردم و تصمیم بر این شد که بعد از مذاکره با فدراسیون و کمیته ملی المپیک پاسخ نهایی را بدهم.

نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک گفت: تمایل داشتم بیشتر از این بمانم، متأسفانه تمام این مدت با هزینه خود در آمریکا بودم و هیچگونه مبلغی از فدراسیون دو و میدانی و کمیته ملی المپیک پرداخت نشد و ناچار به بازگشت شدم.

وی قرار است تا آخر هفته به ایران بازگردد.