به گزارش افکارنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه ˈمارکاˈ چاپ مادرید روز پنجشنبه با انتشار این خبر افزود: پس از حادثه شب گذشته در جریان دیدار رئال مادرید و والنسیا، کاسیاس از زمین خارج شد و ابتدا گفته می شود که اتفاق خاصی برای او نیفتاده است اما امروز پزشکان پس از عکسبرداری و معاینه او دریافته اند دست دروازه بان رئال مادرید شکسته است.

بر اساس این گزارش، پزشکان گفته اند امروز بار دیگر کاسیاس را معاینه خواهند کرد تا مطمئن شوند درمان او چه مدت طول خواهد کشید.

رئال مادرید و والنسیا شب گذشته در بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی اسپانیا در ورزشگاه ˈمستایاˈ والنسیا به مصاف هم رفته بودند که این بازی با تساوی یک بر یک و در مجموع بازی رفت و برگشت با نتیجه سه بر یک به نفع رئال مادرید به پایان رسید و با این نتیجه، کهکشانی پوشان به مرحله نیمه نهایی این بازیها راه یافتند.

بر اساس این گزارش، دو تیم در حالی‌ در این دیدار حضور یافتند که این سومین بازی آنها در یک هفته اخیر بود زیرا سه شنبه هفته گذشته آنها در بازی رفت جام حذفی در ورزشگاه ˈسانتیاگو برنابئوˈ به مصاف هم رفته بودند که بازی آنها با نتیجه دو بر صفر به نفع رئال مادرید به پایان رسیده بود و یکشنبه شب نیز دو تیم در چارچوب بازیهای جام باشگاههای برتر فوتبال اسپانیا(لالیگا) در ورزشگاه ˈمستایاˈ با هم روبرو شدند که در آن، مادریدی ها با نتیجه پنج بر صفر، والنسیا را گلباران کردند.

در نخستین دقایق بازی دیشب به رغم اینکه رئال مادرید جدی تر بازی می‌ کرد اما تیم والنسیا چند بار دروازه مادریدیها را تهدید کرد و می‌ توانست در دقایق نخستین پیشگام شود.

در یکی‌ از حملات والنسیا، ˈآربلواˈ مدافع رئال مادرید هنگام دفع توپ در مقابل دروازه با پای خود به دست ˈکاسیاسˈ دروازه بان تیمش ضربه زد و موجب شد کاپیتان رئال مادرید زمین را ترک کند وˈ ادنˈ دروازه بان دوم تیم وارد زمین شود.

پس از این حادثه، والنسیا با در نظر داشتن این نکته که ادن کم تجربه تر از کاسیاس است، فشار خود را بر دروازه رئال مادرید افزایش داد اما ادن بخوبی توانست ضربات آنها را دفع کند.

در چنین شرایطی، ˈکریم بنزماˈ مهاجم فرانسوی رئال مادرید در دقیقه ۴۴ دیدار، اولین گل بازی را به ثمر رساند تا نیمه نخست با همین نتیجه به پایان برسد.

نیمه دوم نیز با فشار و بازی تهاجمی رئال مادرید آغاز شد اما ˈگوایتاˈ دروازه بان والنسیا حملات مهاجمان آن را دفع می کرد و بلافاصله والنسیایی ها ضد حمله انجام می‌ دادند. در دقیقه ۵۰ ˈفابیو کوئنترائوˈ مدافع پرتغالی رئال مادرید با گرفتن دومین کارت زرد، از زمین اخراج شد و یک دقیقه بعد، والنسیا توسط ˈتینو کاستاˈ بازی را به تساوی کشاند.

ˈخوسه مورینیوˈ سرمربی رئال مادرید با مشاهده گل تساوی، ˈمسعود اوزیلˈ را از زمین بیرون کشید و ˈناچوˈ بازیکن مدافع عضو تیم جوانان رئال مادرید را به میدان آورد تا خط دفاعی خود را تقویت کند.

از سوی دیگر، والنسیا تلاش بسیاری به عمل آورد تا از موقعیت ۱۰ نفره بودن رئال مادرید به نفع خود استفاده کند و گلهای بیشتری به آن بزند اما دفاع قوی مادریدیها و شتاب و بی دقتی بازیکنان والنسیا در حملات خود، فرصتهای گلزنی را از آنها گرفت.

در همین حال، ˈدی ماریاˈ بازیکن آرژانتینی رئال مادرید که در گلباران یکشنبه شب تیمش به والنسیا - که با نتیجه ۵ بر صفر به نفع کهکشانی پوشان تمام شده بود -، نقش اساسی‌ داشت، در دقیقه ۸۷ به دلیل ضربه زدن با آرنج به بازیکن حریف از سوی داور کارت قرمز گرفت و از زمین اخراج شد.

با این همه، رئال مادرید ۹ نفره تا آخرین لحظات بازی مقاومت کرد و با مجموع نتیجه سه بر یک در بازی رفت و برگشت، ضمن حذف والنسیا، به مرحله نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا راه یافت.

در دیگر دیدار چهارشنبه شب جام حذفی اسپانیا دو تیم سوییا و ساراگوسا به مصاف هم رفتند که در این دیدار سوییا با نتیجه چهار بر صفر، حریفش را گلباران کرد. دو تیم در بازی رفت به نتیجه تساوی یک بر یک دست یافته بودند.

دیگر بازیهای مهم جام حذفی اسپانیا را امشب بارسلونا با مالاگا و اتلتیکو مادرید با بتیس انجام می دهند