به گزارش افكار به نقل از مهر مسابقات وزنه برداری المپیک نوجوانان امروز پنجشنبه در دسته سنگین وزن (۸۴+ کیلوگرم) پیگیری شد. در این رقابت که در سالن وزنه برداری مجموعه ورزشی توپایو برگزار شد، علیرضا کاظمی نژاد همپای دیگر وزنه برداران سنگین وزن جهان وزنه زد.

علیرضا کاظمی نژاد به ترتیب با مهار وزنه های ۱۵۵ کیلوگرم در حرکت یک ضرب و ۱۹۶ کیلوگرم در حرکت دو ضرب و مجموع ۳۵۱ عنوان قهرمانی و مدال طلای وزن ۸۴ + کیلوگرم مسابقات وزنه برداری المپیک نوجوانان را از آن خود کرد، در این وزن گور میناسیان از ارمنستان با مهار وزنه های ۱۶۰ و ۱۹۰ کیلوگرم در حرکات یک ضرب و دو ضرب عنوان دوم را از آن خود کرد و حسن محمد از مصر با بالای سر بردن وزنه های ۱۵۰ و ۱۸۰ کیلوگرم در حرکات یک ضرب و دو ضرب سوم شد.داور اول مسابقه وزنه برداران سنگین وزن حسن شورانیان از کشورمان بود. این داور که از فدراسیون وزنه برداری کنار گذاشته است، فرصت قضاوت در مقابل ژاک روگ، رئیس کمیته بین المللی المپیک و تاماش آیان، رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری را پیدا کرد.

پیش از این کاروان ورزشی کشورمان در نخستین المپیک نوجوانان به یک مدال طلا(کاوه رضایی - تکواندو)، دو مدال نقره(محمد سلیمانی - تکواندو و مهران شیخی - کشتی آزاد) و یک مدال برنز(یوسف قادریان - کشتی فرنگی) دست یافته بود.