به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، اگر امروز بود، در ۶۶ سالگی خود به سر می برد. اگر امروز بود، شاید از اینکه دربی ۷۶ این همه بی هیجان تمام شد ایراد می گرفت. اگر امروز بود، می توانست از دربی های گذشته و گل هایی که زده بگوید اما او دیگر نیست که تعریف کند.

مرد ۷ گله دربی، ۱۱ بهمن ۱۳۸۷ چشم از جهان فرو بست تا جامعه فوتبالی را در غم نبودنش داغ‌دار کند.

صفر ایرانپاک متولد ۲ دی ۱۳۲۵ در مسجد سلیمان، از بازیکنان سابق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس بود. او در ۱۱ بهمن ۱۳۸۷ در سن ۶۲ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان ریه در استکهلم سوئد درگذشت و جسدش در قبرستان بهشت آباد در اهواز به خاک سپرده شد.

او بهترین گلزن دربی(پرسپولیس - استقلال) بوده و در ۱۲ بازی موفق به زدن هفت گل شده است. ایرانپاک در سال ۱۳۵۰ با به ثمر رساندن دوازده گل در چهارده مسابقه آقای گل لیگ باشگاه‌های ایران شد.

او نقشی عمده در قهرمانی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا در سال ۱۹۷۲ داشت و گل او در فینال مرحله مقدماتی المپیک مونیخ(در همان سال) مقابل کره شمالی به پیروزی ایران و صعود تیم فوتبال ایران به المپیک انجامید. صفر ایرانپاک همچنین ۱۲ بار در دربی پرسپولیس و استقلال حضور داشت که با به ثمر رساندن هفت گل رکورد دار گل زنی در این مسابقه سنتی و جنجالی محسوب می شود.

همچنین او در دربی هفتم(۲۸ خرداد ۱۳۵۰) یکی از حساس ترین گل ها در تاریخ این رویارویی را به ثمر رساند و با زدن گلی در دقیقه ۹۰ پرسپولیس را از شکست نجات داد(نتیجه بازی: ۱-۱).

صفر ایرانپاک در روز سیزدهم تیرماه سال ۱۳۵۹ و در دربی بیست و سوم(که با تساوی بدون گل به پایان رسید) از باشگاه پرسپولیس و فوتبال خداحافظی کرد. در آن بازی محراب شاهرخی هدایت پرسپولیس را به عهده داشت و غلامرضا فتح آبادی، محمود خوردبین، حمید درخشان از جمله بازیکنانی بودند که در کنار ایرانپاک به میدان رفتند.

روحش شاد و یادش گرامی باد