به گزارش افکارنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، حمید درخشان سرمربی داماش گیلان اظهار داشت: از شرایط داماش ناراضی هستم، ما هم شرایط بدی داریم و هم بد شانسی می آوریم و فرصت های زیادی را خراب می کنیم و هم داوران کار ما را خراب کرده اند، تمام این مسائل دست به دست هم داده اند که شرایط ما بد شود .

وی افزود: تماشاگران توقع دارند که تیم گل بزند و ببرد. ما از گل نزدن عذاب می کشیم تماشاچی بازیهای تیم را می بیند اما ناراحت است که چرا تیمش گل نمی زند و این مساله به خط حمله ما بر می گردد. چند بازی است که تیم ما گل نزده و وقتی گل نزند، طبیعی است که گل می خورد اما مقابل ملوان واقعا مستحق شکست نبودیم چون فشار زیادی روی حریف آوردیم و روی ضد حمله گل خوردیم و اشتباه داوری هم به حریف کمک کرد تا بازی را ببرد.

وی تصریح کرد: خبرنگاران پس از بازی با ملوان ما را بازخواست کردند، خبرنگاران همیشه سوال می کنند که بعضی ها فنی است و بعضی ها غیر فنی و گاهی اوقات هم سوالات آنها حاشیه ای است.

وی در ادامه گفت: ما با باشگاه هیچ مشکلی نداریم بلکه مشکل ما با خودمان است که عذاب می کشیم. باید مشکل گل نزدن تیم را حل کنیم و جایگاه بهتری در جدول به دست بیاوریم، در بازی با مس کرمان اشتباهات فاحش داوری کمر ما را شکست و در بازی با ملوان هم همان سناریو به شکل دیگری اجرا شد.

سرمربی تیم فوتبال داماش گیلان اظهار داشت: واقعا اگر فدراسیون می خواهد تیم ما را بیاندازد، ‌ بگویند تا هزینه نکنیم. نظر فدراسیون این است که ما سقوط کنیم و اگر قرار است این اتفاق بیافتد چرا بازی کنیم.

وی افزود: من این ذهنیت را دارم که می خواهند تیم ما را بیاندازند چون در یک بازی ممکن است داور اشتباه کند، اما مگر می شود در ۵ بازی و فقط برای ما اشتباه کنند، به فدراسیون با من یا شخص خاصی در داماش مشکل ندارد بلکه ناتوانی خودشان را ثابت می کنند و داورانی برای ما می گذارند که می خواهند کار آنها را آزمایش کنند.

وی افزود: ما اعتراض نکرده ایم و اگر اعتراض کنیم به جایی نمی رسد. مگر این همه اعتراضی که شده است ترتیب اثر داده اند؟ پس چرا خودمان را سبک کنیم و اعتراض کنیم؟ آقای عسگری همیشه از داوری ها راضی است.

وی باید راضی باشد، چون رئیس دپارتمان است و همه را باید تایید کند و برای همین است که داوری ما رشد نمی کند. عسگری برای تایید آمده است و تا الان داوری ما به جایی نرسیده و از این به بعد هم به جایی نمی رسد، برای همین است که داوری ما در آسیا و جام جهانی جایی ندارد چون واقع بینانه با مسائل برخورد نمی کنند و فقط تایید می کنند.

وی تصریح کرد: عسگری تحت هر شرایطی کار داورانش را تایید می کند. مگر بدتر از اتفاقاتی که برای ما افتاده چیزی هست که در این فوتبال بیافتد تا آقای عسگری تایید نکند. آقایان آن قدر در کمیته داوران بین خودشان مشکل دارند که به مشکلات تیم ها نمی توانند رسیدگی کنند!

وی گفت: از اینکه به خاطر این مصاحبه کمیته انضباطی مرا بخواهد نمی ترسم. اگر قرار باشد حرف حق نزنیم و حق مان را نگیریم که نمی شود. مگر ما حرف بی ربط می زنیم؟!

ما سند و فیلم داریم و می گوییم که این بلاها را سر ما آورده اند. کنار زمین که می گویند با داور حرف نزنید، الان هم حرف نزنیم و سکوت کنیم؟ چقدر باید سر ما را ببرند و خسارت اشتباهات داور را بدهیم!؟

وی افزود: داماش با تمام این مشکلات نمی افتد و به لیگ یک سقوط نمی کند. چرا بیفتد؟ در سه بازی قضاوت هایی که برای ما شده را ببینید. اگر امتیازات آن سه دیدار را از ما نمی گرفتند، الان کجای جدول بودیم؟ همین اتفاقات می افتد که یک تیم سقوط می کند و کسی هم مسئولیت این مسائل را گردن نمی گیرد.

درخشان در پایان و در مورد استعفای امیر عابدینی گفت: اصلا دلمان نمی آید که آقای عابدینی برود. مگر می شود ایشان استعفا بدهد؟ اصلا امکان ندارد. شاید وی در عصبانیت چنین چیزی را گفته اما نباید برود چون فوتبال به عابدینی و امثال او نیاز دارد و بدون عابدینی فوتبال مرده است!

عابدینی باید برگردد چون متعلق به فوتبال است و سال ها برای این رشته زحمت کشیده و نمی توانیم از او چشم بپوشیم اصلا باور ندارم که عابديني چنین تصمیمی گرفته باشد و اميدوارم این طوری نباشد. ما از وي خواهش می کنیم به هر صورتی که شده برگردد.