افکار -

فدراسیون جهانی کشتی در بیانیه رسمی خود در مورد تصمیم مسئولان کمیته اجرایی کمیته‌ بین‌المللی المپیک مبنی بر حذف کشتی از المپیک ۲۰۲۰ به بعد نوشت:

«فیلا از تصمیم امروز کمیته‌ اجرایی المپیک بسیار شگفت‌زده شده است که کشتی را جزو ۲۵ رشته اصلی بازی المپیک ۲۰۲۰ قرار نداده است. فیلا تمامی اقدامات ضروی را برای نقض تصمیم کمیته‌ اجرایی IOC و اعضای کمیته‌ بین‌المللی المپیک انجام می‌دهد.

کشتی یک از ورزشهای باستانی و همچنین یکی از رشته های پایه المپیک‌های مدرن به حساب می‌آید. فیلا همواره از قوانین IOC تبعیت کرده و در حال حاضر کشتی در ۱۸۰ کشور رایج است. همچنین کشتی در بسیاری از کشورها ورزش ملی به حساب می‌آید و تنها شانس کسب مدال ورزشکاران آن کشورها در المپیک به شمار می‌رود.»

در پایان فدراسیون جهانی کشتی اعلام کرده است که اعضای هیات رییسه فیلا ۱۶ و ۱۷ فوریه در پوکت تایلند نشستی خواهند داشت تا در مورد ارائه دفاعیات خود به کمیته‌ اجرایی IOC در نشست ماه می سن پترزبورگ تصمیم بگیرند.

به گزارش ایسنا، کمیته اجرایی IOC در نشست اخیر خود تصمیم گرفت تا کشتی از ۲۵ رشته اصلی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ خارج شود.

همچنین قرار است کشتی به همراه هفت رشته بیسبال/ سافتبال، کاراته، ورزشهای اسکیتی، ورزشهای صعودی (صخره نوردی)، اسکواش، ووشو و موجسواری(ویکبوردینگ) در جلسه بعدی IOC در سن پترزبورگ روسیه از رشتههای خود دفاع کنند تا در صورت تائید، به طور موقت به المپیک ۲۰۲۰ اضافه شوند.