افکار -

هرچقدر او خوشحال هم باشد که در حال مدیریت وضعیت فعلی فدراسیون فوتبال است ولی اوضاع فوتبال به‌سمتی می‌رود که گویی هیچ حق انتخابی برای رییس نمانده است.

این روزها فدراسیون فوتبال در حالت «استند بای» قرار دارد، ترجمه عمومی آن شاید «برزخ» باشد؛ نه کسی می‌داند که فردا چه اتفاقی می‌افتد و نه کسی به امروزش امید دارد.

هر روز شایعه تازه در اتاق‌های فدراسیون شنیده می‌شود.
طبق قانون، حضور محمدهادی آیت‌اللهی در فدراسیون فوتبال «غیرقانونی» است.

او از ۲۰بهمن دیگر نباید در فدراسیون فوتبال مشغول به‌کار باشد چراکه طبق قانون او کارمند وزارت ورزش است و وزارت هم در نامه‌یی با امضای وزیر به فدراسیون اعلام کرده هرچه زودتر آیت‌اللهی را به وزارتخانه برگردانند چون آنها می‌خواهند پستی تازه به او بدهند، مثل مدیرکلی ورزش و جوانان بوشهر! واکنش علی کفاشیان به این نامه «بی‌محلی» و عدم پاسخگویی است. آیت‌اللهی البته انتخاباتش در هیات‌فوتبال فارس هم باطل شده و وزارت ورزش هم در نامه‌یی به سازمان بازرسی اعلام کرده این انتخابات از نگاه آنها طبق قانون باطل است. عرصه هر روز بر علی کفاشیان و تیم همراه تنگ‌تر می‌شود و کنار رفتن غلامرضا بهروان دردی را درمان نکرد؛ فرار به جلویی آشکار از سوی علی کفاشیان برای توافق نانوشته با برخی مراکز تصمیم گیری؛ ولی این حربه هم کارساز نشده است.

در این نمایش تمام قد، مهم نبود علی کفاشیان گریه می‌کند، بلکه مهم این بود تماشاگران بیرونی فکر کنند که کفاشیان در حال گریه است؛ تا این موج بگذرد و او باز هم رییس فوتبال باشد اما خیلی وقت است دست کفاشیان برای همه رو شده…

علی کفاشیان به خیال اینکه با آمدن تاج می‌تواند نظر مثبت دو وزارتخانه مهم را جلب کند حکم سرپرستی او را امضا کرد ولی مدت‌هاست که‌حربه‌های او عقیم می‌ماند و حنایش برای دیگران رنگی ندارد!

حالا مهدی تاج در حال برنامه‌ریزی برای آینده فوتبال ایران است.

او که در کمتر مصاحبه چالشی حاضر به حرف زدن است و اصولا دیدگاه چندان عمیقی به فوتبال و آینده آن ندارد حالا جلسات شبانه برگزار می‌کند(همانند سه شب پیش) و درباره آینده فدراسیون فوتبال و پست‌های مختلفش «لابی» و «رایزنی» می‌کند.

هر ناظر کم اطلاعی هم می‌تواند بفهمد با استعفای احتمالی علی کفاشیان و کنار رفتن محمدهادی آیت‌اللهی، این مهدی تاج است که سرپرست فدراسیون فوتبال می‌شود تا انتخاباتی را رقم بزند که وزارت ورزش می‌خواهد. شاید او خودش گزینه وزارت باشد!

بد نیست بدانید مهدی تاج، عزیز محمدی و رفقا در این جلسات پنهانی برنامه‌هایشان را هم نوشته‌اند و با توپ پر در مجمع حاضر خواهند شد. مهدی تاج دقیقا در مسیر بادی قرار دارد که می‌خواهد «فردا» ی فدراسیون فوتبال را مدیریت کند؛ خدا شانس بدهد…

فدراسیون فوتبالی که خیلی وقت است رنگ پول و اسپانسر ندیده و با سیلی صورتش را سرخ نگه می‌دارد مطمئنا با کمترین فشار کنار می‌رود.

از همه مهم‌تر رفتار وزارت ورزش برای کنار گذاشتن علی کفاشیان بود؛ آنها نه تنها علیه کفاشیان موضع رسانه‌یی منفی نگرفتند بلکه در لفافه فوتبال را حمایت کردند، اما در پشت صحنه به‌خوبی پازل‌ها را چیدند و بلایی بر سر کفاشیان آوردند که خودش هم باورش نمی‌شد. انتخابات هیات‌های فوتبال را غیرقانونی دانستند، انتخاب نایب‌رییس دوم را غیرقانونی اعلام کردند، کمک‌های مالی به فوتبال را قطع کردند، ماموریت آیت‌اللهی را تایید نکردند و از همه مهم‌تر نامه‌یی برای تمدید به‌کار‌گیری یک بازنشسته در سمت ریاست فدراسیون فوتبال تنظیم نکردند تا ریاست او در فوتبال قانونی باشد. طبق قانون در ۲۰دی وزارت ورزش طی نامه‌یی به کمیسیون اجتماعی هیات دولت باید درخواست تمدید می‌کرد تا کفاشیان برای یک سال دیگر به‌صورت قانونی رییس بماند ولی این نامه نوشته نشد تا سال آینده حضور کفاشیان در ابهام باشد!

حالا علي كفاشيان و رفقايش در مسند قدرت حاضر هستند و البته شايد براي شما جالب باشد كه نامه استعفاي علي كفاشيان هم در جيب مخالفان است تا در صورت نافرمانيهاي احتمالي آن را رو كنند. نامهيي كه علي كفاشيان در ۱۰ خط نوشته و بدون دردسر و جنجال بعدي از سمتش كنارهگيري كرده است.