افکار -

اسماعیل حسن‌زاده درباره مصوبه هیات رییسه فدراسیون فوتبال مبنی بر برخورد شدیدتر کمیته انضباطی فدراسیون با کسانی که علیه داوران مصاحبه می‌کنند، اظهار کرد: روز گذشته جلسه‌ای برگزار شد که در نتیجه آن مقرر شد تا کمیته انضباطی از این به بعد برخورد بسیار جدی‌تری را با همه عوامل فوتبال که علیه داوری انتقادهای تندی دارند و آنها را در رسانه‌ها مطرح می‌کنند، داشته باشیم. این برخوردها شدیدتر از قبل خواهد بود.

وی افزود: حتی اگر کمیته و دپارتمان داوران به عنوان متولی امر داوری از شخصی که علیه داوری مصاحبه کرده شکایت هم نکند، کمیته انضباطی به طور مستقل تمامی اظهار نظرها و صحبت‌های قبل و بعد از مسابقه‌ها توسط عوامل تیم‌ها را کنترل می‌کند. ما انتقادات علیه داوری که باعثتشویش فضای داوری و فوتبال کشور می‌شود را یک امر غیر اخلاقی می‌دانیم و ملزم هستیم با آن برخورد کنیم.

رییس کمیته انضباطی در پاسخ به این سوال که برخوردها به چگونه خواهد بود و چه میزان تنبیه برای خاطیان در نظر خواهید گرفت گفت: با توجه به نوع اقدامی که مرتکب شوند، با آن‌ها برخورد می‌کنیم که از یک تا سه جلسه محرومیت از بازی‌های فوتبال خواهد بود. حتی اگر این مصاحبه‌ها و اهانت‌ها تکرار شود تا ۸ جلسه محرومیت تعیین کرده‌ایم و اگر برای چندمین بار باشد کمیته انضباطی می‌تواند آن شخص را به مدت یک فصل از حضور در فوتبال محروم کند.

حسن‌زاده همچنین درباره اعتراض داماشی‌ها به محرومیت یک جلسه‌ایشان به خاطر اتفاقات داربی گیلان به ایسنا گفت: بنده خودم در ورزشگاه بودم و دیدم که فحاشی‌ها اول از سوی تماشاگران ملوان شروع شد و حتی اهانت‌ها و فحاشی آن‌ها بیشتر از تماشاگران داماش بود بنابراین ما برای ملوان جریمه سنگین‌تری تعیین کردیم. اما عمل زشت شکستن صندلی‌ها در واکنش به تصمیم داور باعثشد تماشاگران داماش را یک جلسه محروم کنیم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه داماشیها تماشاگران بسیار کمتری نسبت به ملوانیها داشتند اما بیش از ۲۰۰ صندلی در ورزشگاه تخریب شد و حکم محرومیتی که برای داماش در نظر گرفتیم صرفا به خاطر تخریب صندلیها بود.