افکار -

«دانیل داوری» در دیدار جمعه شب در خانه «یان رگنسبورگ» از هفته بیست و دوم دسته دوم بوندس‌لیگا آلمان ضمن آنکه برای دهمین مرتبه دروازه‌اش را در جریان فصل جاری از ورود توپ بسته نگه داشت، صاحب نمره خوب بازی نیز شد.

او که از مدت‌ها قبل یکی از گزینه‌های اروپایی سرمربی تیم ایران برای حضور در جمع ملی‌پوشان همچون اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد بوده، در دیدار ۳ روز قبل همراه با تیم باشگاهی‌اش، یکبار دیگر نمایش خوبی از خود ارائه کرد. اتفاقی که همچون هفته‌های گذشته از دید کارشناسان و تحلیل‌گران حاضر در محل مسابقات باشگاهی این لیگ معتبر اروپایی دور نماند.

به همین دلیل هفته‌نامه کیکر که در پایان مسابقات هر هفته به بازیکنان به خاطر عملکردی که در مستطیل سبز ارائه کرده‌اند، از یک تا ۶(عالی تا ضعیف) نمره می‌دهد، به لژیونر عضو تیم صدرنشین لیگ ۲ ژرمن‌ها نمره ۳(خوب) داد.

این نمره در حالی به سنگربان مورد نظر کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران از طرف گزارشگران نشریه تخصصی فوتبال ژرمن‌ها داده شد که بازیکنانی همچون کومبولا(۲)، الاب دلوای(۲.۵) و دوگان(۲.۵) کمی بهتر از وی ظاهر شدند و نمره نیز گرفتند.

*پانزده نمره ۳ برای لژیونر ایرانی

با دریافت نمره فوق، داوری رکورد تازه‌ای در کسب نمره خوب یعنی ۳ خلق کرد. زیرا او برای پانزدهمین مرتبه در خلال فصل جاری چنین نمره‌ای را تکرار کرد.

داوری البته در چهار بازی بوندس‌لیگایی با کسب نمراتی مثل ۲ و ۲.۵ اندکی عملکرد بهتر داشته است.

بررسی آمار عملکرد او در ۲۲ هفته گذشته نشان می دهد تنها در دو هفته پیاپی هجدهم و نوزدهم که تیمش مقابل اف. ث. کلن ۲ بر ۲ مساوی کرد و بعد ۴ بر ۳ مغلوب اونیون برلین شد، عملکرد این سنگربان ایرانی‌الاصل توام با انتقاد بوده است.

در غیر این صورت او همواره ریتم خوب و یکدستی در جریان فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۲ ارائه کرده و در واقع یکی از عوامل اصلی موفقیت و صدرنشینی تیمش در بوندس لیگا ۲ برای ورود احتمالی به دسته یک بوده است.

یک بررسی اجمالی به نمرات کسب شده توسط این بازیکن بزرگ شده در دیار ژرمن‌ها موید نکته فوق است؛

هفته اول: ۳(برانشوایگ یک – کلن صفر)

هفته دوم: ۳(اونیون برلین صفر - برانشوایگ یک)

هفته سوم: ۳(برانشوایگ ۲ - پادرن بورن یک)

هفته چهارم: ۳(آلن صفر - برانشوایگ ۳)

هفته پنجم: ‌۳(برانشوایگ یک – یان رگنسبورگ صفر)

هفته ششم: ۳(مونیخ ۱۸۶۰ یک – برانشوایگ یک)

هفته هفتم: ۲.۵(برانشوایگ ۳ - دویسبورگ صفر)

هفته هشتم: ۳(کایزرس‌لاترن یک – برانشوایگ یک)

هفته نهم: ۳(برانشوایگ ۳ - بوخوم صفر)

هفته دهم: ۳(دینامودرسدن صفر - برانشوایگ ۲)

هفته یازدهم: ۳.۵(برانشوایگ یک – هرتابرلین یک)

هفته دوازدهم: ‌۳(برانشوایگ ۲ - زاندهاوزن یک)

هفته سیزدهم: ۲(ارس گربیگه آئو یک - برانشوایگ یک)

هفته چهاردهم: ۲.۵(برانشوایگ ۳ - اینگول اشتات صفر)

هفته پانزدهم: ۲.۵(انرژی کوتبوس ۳ - برانشوایگ یک)

هفته شانزدهم: ۳(برانشوایگ یک – سن‌پائولی صفر)

هفته هفدهم: ۳(اف. اس. فاو فرانکفورت یک - برانشوایگ ۲)

هفته هجدهم: ۵(اف. ث. کلن ۲ - برانشوایگ ۲)

هفته نوزدهم: ۵(برانشوایگ ۴ - اونیون برلین ۳)

هفته بیستم: ۳(پادرن بورن یک – برانشوایگ ۲)

هفته بیست و یکم: ۳(برانشوایگ یک – آلن یک)

هفته بیست و دوم: ‌۳(یان رگنسبورگ صفر - برانشوایگ یک)

*دلیل اعتقاد کی‌روش به مرد شماره ۲۶

با در نظر گرفتن نمره بازی سنگربان شماره ۲۶ برانشوایگ و همچنین دیگر نمرات بازی وی در هفته‌‌های قبل مشخص می شود «کی‌روش» ‌ به چه دلیل اصرار و پافشاری برای حضور چنین بازیکنی به اردوی ملی‌پوشان کشورمان دارد.

همان بازیکنی که اولین مرتبه قبل از رویارویی با لبنان در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا دعوت شد. اما با توجه به جایگاه خطیرش در تیم آلمانی و همزمانی بازی برانشوایگ در بوندس لیگا با حضور در تیم ملی، از همراهی تیم کشورمان در نهایت ادب و احترام پوزش خواست.

اما هم اکنون شنیده می شود برای بازی دوستانه مورخ ششم فروردین سال ۱۳۹۲ با کویت یکبار دیگر گزینه مسئول فنی پرتغالی تیم ایران است. هرچند خود به علت درپیش بودن بازی با دینامو درسدن، مشکل مشابهی به مانند رویارویی با لبنانی‌ها دارد.

*داوری، بازیکنی که کم‌تر جریمه می‌شود

داوری، فرزند خانواده‌ای ایرانی و لهستانی متولد آلمان، بازیکنی است که از سال ۲۰۰۹ تاکنون عضو اینتراخت برانشوایگ بوده در دسته دوم بوندس‌‌لیگا تا به حال، ۵۱ بازی انجام داده است.

بازیکن پیشین تیم های ماینس و ویزک در جریان فصل جاری که در تمام دقایق مسابقات تیمش در زمین حضور داشته و به طور کامل به میدان رفته، تنها یک بار با کارت زرد داور روبه رو شده و اکنون براساس نمراتش، دارای میانگین نمره ۳.۱۰ است که همین یکبار دیگر قابلیتهایش را نمایان کرده و توجه و اعتقاد کیروش را به وی نشان میدهد.