افکار -

میرشاد ماجدی با بیان این‌ که سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان حداکثر تا هفته آینده انتخاب می‌شود، اظهار کرد: شنبه جلسه‌ای با علی کفاشیان داشتیم و روی معیارهای انتخاب سرمربی تیم ملی بحث‌هایی شد که فکر می‌کنم تا هفته آینده به جمع‌بندی نهایی برسیم. تمایل داشتیم از علی دوستی‌مهر، سرمربی تیم ملی نوجوانان، در تیم جوانان هم بهره ببریم اما به‌ خاطر همزمانی بازی‌های مقدماتی جوانان آسیا با رقابت‌های جام‌جهانی نوجوانان که هر دو در یک بازه ۱۵ روزه قرار دارد، نتوانستیم از او استفاده کنیم اما در حال حاضر طبق معیارهایی چون سوابق کاری مربیان، پذیرش جامعه فوتبال، تحصیلات، سابقه کار در رده‌های پایه و … تلاش می‌کنیم، بهترین گزینه را انتخاب کنیم.

سرپرست کمیته جوانان در پاسخ به این سوال که آیا مربیانی چون ویسی، تقوی، مرفاوی، ابراهیم‌زاده و… که از آنها برای این مسئولیت نام برده می‌شود، جزو گزینه‌های شما هستند، اظهار کرد: زمانی که مسئولیت کمیته جوانان را به عهده گرفتم، گفتم علاقمندم از مربیانی که در لیگ فعالیت کردند، استفاده کنم که این باعثگمانه‌زنی برخی رسانه‌ها شد. با هیچ کدام از این مربیان بحثی را مطرح نکردیم و واقعا مشخص نیست، نهایتا به کدام گزینه برسیم. شاید در آخر به یکی از همین مربیانی که نام بردید، برسیم اما هنوز چیزی قطعی نشده است.

شواهد و قرائن نشان می‌دهد، برای انتخاب مربی تیم ملی فوتبال جوانان کمی دیر شده باشد؛ چرا که بازیکنانی می‌توانند در این رده بازی کنند، که متولدین سال‌های ۷۳ و ۷۴ بوده و اکثرا هم بازیکنانی هستند که هیچ سابقه‌ ملی در رده نوجوانان و جوانان ندارند. ماجدی در این باره به ایسنا گفت: انتخاب سرمربی تیم جوانان از حیثآماده شدن تیم برای بازی‌های مقدماتی آسیا هنوز دیر نشده اما می‌پذیرم که تیم جدید باید تمرین‌های آماده‌سازی زیادی داشته باشد. البته ۳۰ تا ۴۰ درصد بازیکنان تیم نوجوانان فعلی می‌توانند در این تیم بازی کنند اما نه در مرحله مقدماتی آسیا که در صورت راهیابی تیم به مرحله‌نهایی. بنابراین کار سخت است و ما قصد داریم از اواخر اسفند کار استعدادیابی را شروع کنیم.

ماجدی از قطعی بودن انتخاب مربی خارج از دایره مربیان لیگ برتر خبر داد و تصریح کرد: باید اول درباره گزینه مورد نظر به جمع‌بندی برسیم و بعد از مذاکراتی که خواهیم داشت، اگر آن مربی لیگ برتری بود، شاید تصمیم گرفت کارهایش را فعلا از راه کادر فنی پیش ببرد تا مسابقات لیگ تمام شود. تلاش ما این است که ظرف یک هفته آینده سرمربی جوانان را معرفی کنیم.

ماجدی درباره آخرین برنامه‌های تداکارتی برون‌مرزی تیم‌های ملی نیز توضیح داد: تیم ملی نوجوانان زیر ۱۷ سال که برای جام‌جهانی آماده می‌شود، حوالی عید به عراق می‌رود و دو دیدار دوستانه با تیم ملی این کشور خواهد داشت. البته تا شروع بازی‌های جام‌جهانی تورنمنت‌های تدارکاتی دیگری برای این تیم در نظر خواهیم گرفت. همچنین تیم نوجوانان زیر ۱۶ سال که هدایت آن را مصطفی قنبرپور برعهده دارد، از ۲۸ مارس(هشتم فروردین) اردوی سه روزه‌ای در ایتالیا خواهد داشت و دیداری تدارکاتی با تیم هم‌رده سنی این کشور برگزار می‌کند. این تیم همچنین در جام پادشاهی قزاقستان نیز شرکت خواهد کرد. تیم ملی نونهالان زیر ۱۴ سال هم ۱۵ مارس(۲۵ اسفند) به اردوی تدارکاتی در ازبکستان می‌رود.

سرپرست تیم استقلال در پایان این گفت‌وگو در واکنش به مستحکم شدن جایگاه آبی‌ها در صدر جدول لیگ برتر با توجه به باخت سپاهان نیز اظهار کرد: به هر حال شرایط اکنون به گونه‌ای شده که همه چیز دست خودمان است. با نتایج به دست آمده اگر بتوانیم در بازی‌های آینده استقلال واقعی باشیم و نتایج خوبی بگیریم، قهرمان لیگ می‌شویم و می‌توانیم جوابگوی حمایت‌ها و محبت‌های هواداران باشیم.

وی با اشاره به فشردگی بازی‌های استقلال در اسفندماه و همزمانی بازی‌های این تیم در لیگ و لیگ قهرمانان آسیا هم عنوان کرد: معتقدم با درایت امیر قلعه‌نویی می‌توانیم با قدرت به بازی‌ها ادامه داده و از بازیکنان توانمند جایگزین هم بهره ببریم.