افکار

- علی کاظمی با بیان اینکه تلاش می‌کند خواسته‌های باشگاه‌ها در برگزاری همزمان هفته‌های پایانی لیگ برتر را لحاظ کند، اظهار کرد: باشگاه‌ها از الان که هنوز هفته ۲۷ لیگ برگزار نشده، درخواست همزمانی بازی‌ها به دلیل حساسیت‌های موجود را دارند و این در حالی است که امسال به خاطر اردوهای مهم تیم ملی، حضور ۳ تیم در لیگ قهرمانان آسیا و برگزاری جام حذفی، شاهد فشرده‌ترین تقویم مسابقاتی هستیم.

وی افزود: درخواست باشگاه‌ها اگر امکان عملی شدن داشته باشد، غیرمنطقی نیست اما به شرطی که ما بتوانیم این کار را انجام دهیم. طبق مقررات، سازمان لیگ ملزم شده تمام بازی‌هایی که در ۲ هفته پایانی نسبت به هم حساس هستند را همزمان برگزار کند که بنده تلاش کردم این امکان در ۳ هفته پایانی به وجود آید.

دبیر سازمان لیگ با یادآوری تقویم پراکنده بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا، تاکید کرد: سازمان لیگ ملزم است بازی‌ها را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا کمترین مشکل را داشته باشند و از طرف دیگر به این هم ملزم هستیم که بازی‌های لیگ را در فرصت تعیین شده یعنی ۲۰ اردیبهشت ۹۲ تمام کنیم. با نگاه فنی به قضیه درمی‌یابیم که جمع کردن همه این‌ها به خصوص وقتی که به برگزاری جام حذفی هم ملزم شدیم، چندان امکان‌پذیر نیست و یک هفته کم‌ می‌آوریم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تقویم بازی‌ها تا پایان فصل مشخص شده است، گفت: برنامه بازی‌ها تا هفته سی‌ام را که پایان اسفندماه خواهد بود، اعلام کردیم. برنامه کلی بازی‌ها تا پایان فصل وجود دارد و پیش از این برای دریافت نظرات به باشگاه‌ها هم ارایه شده بود اما هنوز باید جلساتی بگذاریم و روی بعضی موارد به جمع‌بندی نهایی برسیم. مثلا در برنامه لیگ قهرمانان آسیا بعضی تیم‌ها سه‌شنبه و بعضی چهارشنبه بازی دارند و این حالت در هفته بعد از آن برعکس می‌شود، آن وقت اگر ما برنامه بازی این دو تیم مقابل هم در لیگ ایران را هر زمانی بگذاریم، ممکن است یکی از تیم‌ها مدعی شود چرا ما باید یک یا دو روز کمتر استراحت کنیم؟

کاظمی افزود: این مشکلات هست، سازمان لیگ تا جایی که امکان داشته باشد متعادل‌ترین و منصفانه‌ترین برنامه‌ریزی را خواهد داشت اما از باشگاه‌ها هم می‌خواهیم که همکاری کنند. ما باید لیگ را ۲۰ اردیبهشت تمام کنیم اما همانطور که گفتم اگر از تمام فرصت‌های در اختیار استفاده کنیم هم باز یک هفته کم‌می‌آوریم که احتمالا بعد از این تاریخ خواهد بود. به هر حال فینال جام حذفی را هم باید پیش از هفته پایانی لیگ برگزار کنیم.

وی در واکنش به اینکه بعضی باشگاه‌ها علاوه بر فدراسیون، برنامه ریزی سازمان لیگ را هم در وقفه‌های لیگ امسال مقصر می‌دانند، گفت: تمام وقفه‌های لیگ ماه‌ها پیش از شروع بازی‌ها، حتی در زمان عزیزمحمدی، پیش‌بینی شده بود و باشگاه‌ها در جریان آن قرار گرفتند اما وقتی امسال اجرایی شد، صدای برخی منتقدین درآمد. این وقفه‌ها طبق تصمیمات گرفته شده برای اردوهای تیم ملی بوده که ما ملزم بودیم براساس آن بازی‌ها را برنامه‌ریزی کنیم که هیچ کدام براساس نگاه سلیقه‌ای سازمان لیگ نبود.