افکار -

رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی سال ۲۰۱۳ از صبح امروز با حضور ۱۰ تیم برتر جهان در ۲ گروه ۵ تیمی در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز شده است. با توجه به بنرهایی که در سالن مسابقات برای خوشامدگویی به رئیس جمهور و وزیر ورزش و جوانان در سالن نصب شده است احتمال حضور محمود احمدی نژاد و محمد عباسی در مراسم افتتاحیه مسابقات وجود دارد.

بر اساس برنامه اعلام شده قرار است افتتاحیه مسابقات ساعت ۱۵ برگزار شود و پس از آن رقابت ها در نوبت عصر از ساعت ۱۶:۳۰ آغاز خواهد شد.

* امید نوروزی دارنده مدال طلای المپیک و سعید عبدولی قهرمان جهان و ملی پوش وزن ۶۶ کیلوگرم کشورمان در المپیک لندن بعد از پیروزی ایران مقابل ترکیه در نخستین دیدار در رختکن تیم ملی حاضر شدند و به ملی پوشان تبریک گفتند.

*با وجود اینکه عکاسان زیادی از رسانه های مختلف برای پوشش مسابقات در سالن آزادی حضور دارند اما فضای کمی برای پوشش مسابقات در اختیار آنها قرار گرفته است.

* از نکات جالب توجه این مسابقات می توان به تشویق تیم آذربایجان توسط تماشاگران ایرانی اشاره کرد. در ترکیب آذربایجان سامان طهماسبی کشتی گیر ایرانی الاصل این تیم در ۸۴ کیلو حضور دارد و مربیگری این تیم نیز به عهده ناصر نوربخش، مربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان است.

* با توجه به اينکه مسابقات امروز در روز مياني هفته برگزار مي شود استقبال مناسبي از اين مسابقات شده است و حدود ۲ هزار تماشاگر در سالن آزادي حضور دارند. فرنگي کاران کشورمان از مردم درخواست کردند تا با حضور خود سالن را پر کنند و به آنها روحيه دهند.