افکار -

در حالیکه تیم ایران در دیدار با ترکیه با نتیجه ۴ بر ۲ پیش افتاد و به نوعی به یک پیروزی زودهنگام رسیده بود، بشیرباباجانزاده در وزن ۱۲۰ کیلوگرم به روی تشک رفت تا در یک دیدار تشریفاتی و نمایشی رو در روی رضا کایالپ حریف دیرنه اش برود. این کشتی در کمال ناباوری پس از ۳۰ ثانیه متوقف شد و باباجانزاده اعلام کرد به دلیل ناتوانی جسمانی و حالت تهوع قادر به ادامه کشتی نیست.

انصراف و کناره گیری فرنگی کار المپیکی کشورمان باعثشد تا شایعات مختلفی مطرح شود که از آن جمله می توان به عدم توانایی روحی و فنی باباجانزاده در رویارویی با این حریف نامدار ترک اشاره کرد، چرا که رضا کایالپ در سالهای متمادی در رده های مختلف جوانان و بزرگسالان، چندین بار موفق به شکست باباجانزاده شده بود. گفته می شود کادر فنی و ملی پوش سنگین وزن کشورمان در اقدامی عجیب و غیر منطقی چنین تصمیمی را اتخاذ کردند تا بشیر در ابتدای رقابتهای جام جهانی متحمل یک شکست احتمالی نشود.

در حالیکه برد و باخت باباجانزاده هیچ تاثیری در سرنوشت دیدار ایران و ترکیه نداشت و باباجانزاده در صورت شکست هم می توانست به انواع مختلف، کار خود را توجیه کند.

ضمن اینکه امکاناتی که مسئولان برگزاری برای عکاسان رسانه های ورزشی در نظر گرفته اند جوابگوی کار حرفه ای آنها نیست. نبود اینترنت پرسرعت کافی و فضای لازم برای کار کردن صدای عکاسان را درآورده است.

رقابتهای جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۳ تهران از صبح امروز با حضور ۱۰ تیم برتر دنیا در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی آغاز شده است.