افکار -

علی کفاشیان که به منظور حضور در مجمع عمومی هیئت فوتبال استان کردستان، به سنندج رفته بود در جمع خبرنگاران حضور پیدا کرد و در پاسخ به سوالی درباره بازگشت مهدی رحمتی به تیم ملی گفت: موضع من هم موضع فدراسیون است و باید بگویم موضع فدراسیون، موضع ملی و بر اساس منافع ملی است. در واقع ما بر اساس صلاح تیم ملی عمل می‌کنیم.

کفاشیان درباره سفرش به زوریخ گفت: ما با سه محور به مقر فیفا و دیدار با بلاتر می‌رویم. اول اینکه می‌‌‌خواهیم درباره ماجرای محرومیت کی‌روش جلسه ای با بلاتر داشته باشیم. سپس می‌‌خواهیم ایشان را دعوت کنیم تا به ایران بیاید و سوم اینکه جلسه‌ای در خصوص مسایل پزشکی و ورزشی وکنگره علم و فوتبال داریم و گزارشی از فعالیت‌های فدراسیون در این زمینه به ایشان خواهیم داد.

رئیس فدراسیون در سوالی درباره تصمیم محسن ترکی مبنی بر خداحافظی از دنیای داوری و شکایت به کمیته انضباطی درباره توهینی که به او از توسط یک مربی شده است گفت: ما تصمیم ترکی را برمی‌گردانیم چرا که ترکی داور بسیار خوبی است و البته اجازه نمی‌دهیم ایشان خداحافظی کند. ضمن اینکه کمیته انضباطی بدون هیچ تبعیضی در این باره تصمیم گیری انجام می‌دهد و اگر توهینی هم شده باشد پیگیری می ‌‌‌کند و حکم لازم صادر خواهد شد.

وی درباره کاندیداتوری برای ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا هم گفت: من همه مسایل را با مجمع و اعضایش در میان می‌‌گذارم و تا این لحظه در این باره به نتیجه نرسیده‌ام و تصمیم نهایی‌ام را نگرفته‌ام.

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان در پاسخ به سوالی درباره چرایی پرداخت بدهی باشگاه استقلال به بازیکن خارجیاش از طریق فدراسیون گفت: ما به استقلال کمک مالی نکرده ایم، ما طلبی از کنفدراسیون فوتبال آسیا داشتیم که گفتیم از آن طلب کم کنند و به حساب فیفا بریزند تا مشکل استقلال حل شود و شش امتیاز این تیم کسر نشود. معادل ریالی طلب را هم از باشگاه استقلال میگیریم. در واقع به دلیل تحریمها، در انتقال ارز دربانکها مشکلاتی وجود دارد و ما دیدیم که این راه، راه مناسبی است.