افکار -

مرحوم ناظم گنجاپور متولد اول فروردین سال ۱۳۲۲ در شهر اهواز بود. او در اوایل دهه چهل به تهران آمد و به تیم شاهین پیوست. با انحلال باشگاه شاهین او به پرسپولیس آمد و آخرین گل او برای پرسپولیس اولین گل " داربی " های پایتخت بود.

مرحوم گنجاپور مدتی هم در تیم های پیکان و پاس بازی کرد و در سی سالگی از فوتبال خداحافظی کرد و به جرگه مربیان پیوست. او مدتی دستیار آلن راجرز مربی سرشناس فوتبال بود و با رفتن راجرز به عنوان سرمربی هدایت تیم شهباز(شاهین) را برعهده گرفت. گنجاپور چندین بار به تیم ملی ایران هم دعوت شد و در بازی های دوستانه بین المللی با پیراهن تیم تهران بازی کرد.

قهرمان خوش اخلاق فوتبال کشورمان در حالی دوستانش را ترک کرد که باورش برای آنها سخت بود. پیکر مرحوم گنجاپور پس از تشییع در مجموعه ورزشی شهید شیرودی به بهشت زهرا(س) منتقل شد و در قطعه نامداران آرام گرفت.

در مراسم تشییع پیکر این قهرمان اسبق فوتبال ایران جمع کثیری از اهالی ورزش و فوتبال از جمله کلانی، کاشانی، بهزادی، پروین، عبداللهی، مناجاتی، طالبی، جاسمیان، مظلومی، مایلی کهن، بوستانی، ضیایی، عربشاهی، بهروان، معینی، حیدری، دزفولی، ظلی، عزیزی، خوردبین، مصطفوی، سپهسالاری، طاووسی، حلوایی، گل محمدی، بیاتی، لطیفی، حاج محمد و… حضور داشتند.

مرحوم ناظم گنجاپور عصر روز شنبه و پس از تماشای رقابت های کشتی جام جهانی که در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، جان به جان آفرین تسلیم کرد. گروه ورزشی خبرگزاری مهر این مصیبت را به خانواده وی و اهالی فوتبال تسلیت می گوید.