افکار -

برخورد ۱۰ خودرو در دور آخر مسابقات اتومبیلرانی که در پی آن تکه‌هایی از بدنه و تایر خودروها به میان جمعیت تماشاگران پرتاب شد ۲۸ تن را مجروح کرد.

بنا بر اعلام مقامات برگزاری مسابقات، ۱۴ تماشاگر حادثه‌دیده به بیمارستانی در نزدیکی پیست مسابقات اعزام شدند. ضمن این که ۱۴ تماشاگر دیگر نیز در محل پیست مسابقات مورد درمان سرپایی قرار گرفتند.

یکی از تماشاگران که برادرش به دلیل مصدومیت از ناحیه پا به بیمارستان اعزام شد، می‌گوید: خرده‌های بدنه خودروها و تایرآنها به هر سویی پرتاب می‌شدند و دود همه جا را فرا گرفته بود.

در میان مجروحان حادثه یک پسر بچه ۱۴ ساله وجود دارد که وضعیت وی وخیم است اما شرایط وی پایدار گزارش شد. ضمن این که مردی نیز به دلیل جراحت شدید از ناحیه سر تحت عمل جراحی قرار گرفت.

ضمن اینکه میشل آنت یکی از رانندگان تیم ریچاردپتی که از ناحیه جناغ و قفسه‌سینه آسیب دیده است به بیمارستان منتقل شد.

آسیب دیدن تماشاچیان در مسابقات رانندگی در آمریکا بسیار نادر است اما پیشتر نیز تفاقات مشابهی رخ داد که آخرین مورد آن به سال ۲۰۰۹ بر میگردد که در پی آن خروج خودروی یکی از رانندگان از پیست و برخورد با تماشاچیان منجر به مصدومیت ۹ تن شد. ضمن این که ۱۰ سال پیش نیز در مسابقات رالی در کارولینای شمالی سه تن کشته شدند. در سال ۱۹۹۸ نیز در مسابقات کارتینگ میشیگان سه تن جان باختند.