به گزارش افکارنیوز،سایت رسمی باشگاه بارسلونا پس از شکست دو بر یک این تیم برابر رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو در خبری کنایه آمیز با عنوان " شکست در برنابئو " فاصله ۱۶ امتیازی دو تیم پیش از شروع بازی را به هواداران رئال یادآور شده و سعی در کم اهمیت جلوه دادن این مسابقه برای آبی اناری پوشان بارسلون داشته است. این پایگاه خبری همچنین به تصمیم داور در دقایق پایانی مسابقه که برخورد مدافعان رئال با بازیکن بارسا را پنالتی تشخیص نداد اعتراض کرده است.

در متن این خبر که گزارش دیدار دو تیم را هم در بر می گیرد آمده است: بارسا در یک الکلاسیکوی غیر معمول که ساعت ۴ بعد از ظهر(به وقت اسپانیا) برگزار می شد برای دومین بار در طول این فصل لا لیگا شکست خورد. هرچند که دو تیم پیش از این دیدار ۱۶ امتیاز اختلاف داشتند و بارسا علیرغم حذف از کوپا دل ری کماکان صدر نشین مسلم لیگا به حساب می آید. شاگردان رورا امشب در فرم ایده آل شان نبودند اما در نهایت بسیار بی رحمانه بازنده این رقابت شدند. برخوردی که در لحظات پایانی مسابقه منجر به سرنگونی آدریانو در محوطه ی جریمه مادرید شد و به نظر یک پنالتی مسلم بود از سوی داور نادیده گرفته شد. داور به جای اعلام پنالتی، به اینیستا کارت زرد داد و ویکتور والدز را از زمین مسابقه اخراج کرد.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان بارسا پس از جدایی پپ گواردیولا و نیز در غیاب تیتو ویلانووا که در امریکا تحت مراقبت های پزشکی برای مداوای بیماری سرطان قرار دارد دچار افت محسوسی شده است. آبی و اناری پوشان بارسا پس از شکست دو بر صفر برابر میلان در سانسیرو، این بار به فاصله ی چهار روز، دو بار برابر رقیب دیرینه شان رئال مادرید تن به شکست داده اند.