افکارنیوز: اگرچه نفت در این مسابقه میزبان است؛ اما میزبان واقعی استقلال است که با حضور تماشاگرانش در ورزشگاه آزادی، به دنبال سومین برد این فصل خود هست. از آخرین دیدار رسمی دو تیم ۲۳ سال میگذرد.

۲۶ مرداد سال ۱۳۶۶ آخرین رویارویی این دو تیم تهرانی بود که حالا مجددا قرار است پس از مدتی طولانی به مصاف هم بروند. آبی‌پوشان پایتخت با سه امتیاز هفته پیش مقابل پیکان به استقبال نفتی خواهند رفت که نمی‌تواند چندان حریف سختی برایشان باشد و این نشان از خیز بزرگ استقلال به سوی رده‌های بالایی جدول دارد.

استقلال در این بازی فرهاد مجیدی را به دلیل سه اخطاره بودن در اختیار ندارد. ضمن اینکه شماره ۸ همیشه مصدوم استقلال باز هم مصدوم شده و این بار مجتبی جباری به دلیل شکستگی بینی یک ماه از میادین به دور خواهد بود. نفت نیز به ضربات سنگین مارسیو خوزه دل بسته است. باید دید رویارویی فرکی و استقلال پس از چند سال چگونه پایان خواهد یافت.

نفت تهران با وجود اینکه اولین حضور خود را در لیگ برتر تجربه می‌کند؛ اما نتایج بدی کسب نکرده است؛ هر چند شاگردان حسین فرکی می‌دانند کار سختی برابر آبی‌پوشان با روحیه دارند. استقلالی‌ها که چهارشنبه پیکان را با ۳ گل شکست دادند، در این دیدار هم می‌خواهند پیروز از میدان خارج شوند. فاصله این دو تیم فقط ۲ امتیاز است و استقلال ۸ امتیازی، ششم است و نفت با ۶ امتیاز در رده یازدهم جدول قرار دارد.