به گزارش افکارنیوز،برنامه «۹۰» دیشب به بررسی بازی‌های جام حذفی و هفته‌ بیست و نهم لیگ برتر فوتبال پرداخت و داوری‌های این دیدارها توسط مسعود مرادی، کارشناس داوری مورد بررسی قرار گرفت.

سوال پیامکی برنامه دیشب درباره «بهترین بازیکن سال ۹۱» بود که اشکان دژاگه با ۵۷ درصد آراء بهترین بازیکن از سوی مخاطبان در این برنامه انتخاب شد.

مصطفی شکری، مشاور حقوقی باشگاه پرسپولیس در ابتدای برنامه روی خط آمد و درباره طلب باشگاه به وینگادا، ‌ توضیح داد: ما کمتر از ۳۰۰ هزار دلار به خود وینگادا و ۶۳ هزار دلار به دستیار او بدهکاریم و فیفا ۱۵ مارچ یعنی چهار روز دیگر را آخرین زمان پرداخت این بدهی تعیین کرده است.

فردوسی‌پور همچنین با انتقاد از پرداخت دیر هنگام مبلغ قرارداد وینگادا به طلب ژوزه اشاره کرد که در این هنگام شکری خطاب مجری برنامه «۹۰» گفت: شما در مقام وکیل مدافع ژوزه هستید!

بازی تیم‌های استقلال و تراکتورسازی یکی از مهم‌ترین بخش‌های برنامه دیشب بود که به صورت مفصل به آن پرداخته شد.

همچنین مهدی تاج، سرپرست سازمان لیگ به صورت حضوری در برنامه «۹۰» حاضر شد و بیشترین زمان آن را به خود اختصاص داد.

او در پاسخ به این پرسش که چرا فروش بلیت‌ها را اینترنتی نمی‌کنید؟ توضیح داد: تا به اینجا سازمان لیگ ۸۰۰ میلیون هزینه کرده است و مقداری هم وزارت ورزش و جوانان کمک کرده، ‌اما برای فروش اینترنتی بلیت باید مجموعه‌ای دست به دست هم دهند تا این برنامه ابتدا در ورزشگاه آزادی شروع شود. دستگاه‌های ما در گمرک است و شرکت مربوطه ارز بیشتری از ما مطالبه می‌کند.

همچنین محمد رویانیان، در تماس با عوامل پشت صحنه برنامه «۹۰» دو سوال را مطرح کرد و خواست از تاج پرسیده شود که چرا بلیت فروشی را به باشگاه‌ها واگذار نمی‌کنند و همچنین چرا پرسپولیس برای بازی با داماش پنج روز استراحت دارد، اما حریف هشت روز؟

تاج نیز ابتدا در بلیت فروشی توسط باشگاه‌ها توضیح داد: ما به دنبال این موضوع هستیم. خودم استقبال می‌کنم که بلیت فروشی‌ها را به باشگاه‌ها بدهیم، اما شرط آن، این است که باشگاه‌ها ورزشگاه‌های اختصاصی داشته باشند. این موضوع جزو الزمات AFC هم هست. واگذاری بلیت فروشی‌ها هم برای خودمان بهتر خواهد بود و باشگاه‌ها هم می‌توانند درآمدزایی کنند.

وی همچنین درباره بازی داماش و پرسپولیس گفت که پرسپولیسی‌ها پیشنهاد داده‌اند تا فاصله را نزدیک کنیم و این موضوع در حال بررسی است.

سرپرست سازمان لیگ در ادامه درباره تغییر تاریخ بازی استقلال و پرسپولیس از نهم به دهم فروردین، افزود: ما باید بیستم اردیبهشت هم لیگ و هم جام حذفی را تمام کنیم. استقلال نمی خواست بازی را از نهم عقب بیاندازد، بلکه درخواست کرد که به جای جام حذفی با گهر در لیگ و همان نهم بازی کند اما اگر آن را قبول می‌کردیم نمی‌توانستیم لیگ را بیستم اردیبهشت به اتمام برسانیم. ما بازی استقلال و سپاهان را از نهم به دهم بردیم و استقلال ۱۴ فروردین در عربستان بازی دارد و سپاهان هم ۱۳ میزبان الاهلی خواهد بود. این نه به نفع استقلال است و نه به نفع سپاهان. ما در زمان بندی مسابقات تیم ملی، جام باشگاه‌ها و فاصله بازی‌های لیگ را در نظر می گیریم.

در حالی که موضوعات لیگ توسط تاج مورد بررسی قرار می‌گرفت، میرشاد ماجدی سرپرست استقلال نیز روی خط برنامه آمد و درباره رای کمیته‌ انضباطی برای استقلال و جریمه سنگین آبی پوشان، گفت: همین فحاشی‌ها در بازی رفت با تراکتورسازی در تبریز هم بود، اما هیچ اتفاقی رخ نداد. محروم کردن هواداران دردی از فوتبال دوا نمی‌کند و باید فرهنگسازی انجام شود. ما هیچ وقت اقدامی برای تشویق نکردیم، اما در تنبیه‌ها پیش‌رو هستیم. آرش برهانی یک کاری کرده است و سه جلسه محروم شده، اما کمیته‌ انضباطی یک تیم را محروم کرد. آرش جزو با اخلاق‌هایی است که هیچ کس از او بدی ندیده است.

همچنین قرایی، قائم مقام گهر به محرومیت استقلال اعتراض داشت و او هم روی خط آمد و پیشنهاد عجیبی به ماجدی داد. او گفت: استقلال محروم شده، اما ما آسیب می‌بینیم، بنابراین اگر قرار باشد استقلال بدون تماشاگر در تهران بازی کند، بیایند و در لرستان بازی کنند.

این پیشنهاد قرایی مورد استقبال ماجدی قرار نگرفت و سرپرست استقلال گفت: فکر می‌کنم که قرایی مزاح می‌کند. این روزها هر کسی در فوتبال هر پیشنهادی که دلش می‌خواهد را می‌دهد.

در حالی که تاج در برنامه «۹۰» حضور داشت افراد مختلفی روی خط برنامه می آمدند و درخواست‌های خود را مطرح می‌کردند. نفر بعدی نیز قنبرزاده، مدیرعامل نفت تهران بود.

او از تاج خواست تا محل برگزاری بازی تیمش مقابل استقلال را تغییر دهد. قنبرزاده در این‌باره، تصریح کرد: زمین اکباتان مخصوص ماست، اما امکانات کافی ندارد. از طرفی هم ورزشگاه تختی سرمایه ملی بوده، اما بدون استفاده مانده است. همچنین حق باشگاه است که از میزبانی‌اش استفاده کند. شاید استقلال هم مایل باشد تا در تختی بازی کنیم. البته اگر شورای تامین به هر دلیلی مجوز بازی را در تختی نداد، ما ورزشگاه یادگار امام(ره) قم را به عنوان ورزشگاه دوم معرفی ‌کرده‌ایم. با این حال اگر ما در آزادی بازی کنیم باید هم میهمان باشیم و هم هزینه‌های میزبانی را پرداخت کنیم.

تاج در پاسخ به درخواست قنبرزاده، بیان کرد: اگر ورزشگاه‌ها استانداردهای AFC را داشته باشند سازمان لیگ موظف است تا مجوز بازی در آن را صادر کند. ما با برگزاری بازی پرسپولیس – راه‌آهن در اکباتان را موافق بودیم، اما شورای تامین مخالفت کرد. برای بازی نفت و استقلال هم موافقیم در تختی برگزار شود.

شانزده تیمی شدن مسابقات لیگ برتر فصل آینده آخرین موضوعی بود که با حضور تاج و مهمانان تلفنی بررسی شد.

محمود یاوری در این باره گفت: ۱۶ تیمی شدن لیگ کارشناسی نشده است. ما جام تختی را با ۳۶ تیم برگزار می‌کردیم. الان با ۱۶ تیمی شدن حداقل ۱۰۰ فوتبالیست به لیگ یک می‌روند. زمانی که برق شیراز در لیگ بازی می‌کرد، فساد و تباهی و جرم کم بود اما الان رو به رشد است. مسئولان هم باید به فکر جوانان هم باشند.

مسابقات لیگ دسته یک نیز در پایان برنامه پخش شد و سپس حوادثعجیب و غریب هفته‌ پایانی لیگ فوتسال مورد بررسی قرار گرفت.

خوراکچی و خسروی که با یکدیگر باجناق هستند و به خاطر نتیجه‌ بازی هفته‌ آخر تیم‌شان روی خط آمدند درباره شائبه تبانی در این بازی توضیحاتی را ارائه کردند.

همچنین حمید کمالی، سرمربی ارژن معتقد بود تیم خسروی با برنامه از قبل تعیین شده بطری را به زمین پرتاب می‌کرد تا با نگه داشتن بازی از نتیجه‌ سایر دیدارها مطلع شده تا نتیجه‌ میثاق و هلال احمر جور دیگری رقم بخورد.

فردوسیپور نیز درباره پرتاب بطری در فوتسال گفت: باید آب را در رشته فوتبال ممنوع کنند!