به گزارش افکارنیوز، انجمن ورزشی‌نویسان درباره فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با ورزشکاران در سایت خود بیانیه‌ای صادر کرد که در زیر می‌آید:

«تذکرات و نقد مشفقانه رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با ورزشکاران و مدال‌آوران المپیک ضمن آنکه بیانگر توجه خاص و ویژه ایشان به موضوع ورزش و رسانه‌های ورزشی است، حاوی نکات مهمی است که به یقین اگر از سوی جامعه ورزش و به ویژه مدیران و نهادهای ذیربط مورد توجه قرار گیرد و مسئولان امر همت و عزم خود را در برنامه‌ها و فعالیت‌ها بر مبنای این سیاست‌ها متمرکز کنند خروج ورزش از فضای نامناسب و ناهمگون کنونی حتی در کوتاه‌مدت دور از انتظار نخواهد بود.

در یک نگاه کلی، از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی ورزش پدیده‌ای ارزشی، فرهنگی و اخلاقی است. ورزشی که در صورت برخورداری از شرایط لازم همراه با زنده نگهداشتن شعائر دینی و معنوی می‌تواند موجبات پیشرفت کشور را از طریق تربیت نیروی انسانی سالم، عالم، با همت و دیندار رقم بزند و همت، عزم و اراده، ایستادگی و ایمان ملت ایران را به جهانیان نشان دهد. در دیدگاه ایشان نگاه تک بعدی به ورزش مطرود است و همواره باید به ورزش نگاه علمی، دقیق و همه جانبه‌ای داشت که در سایه آن هر دو بعد قهرمانی و همگانی ورزش امکان رشد و ظهور و بروز داشته باشد و جامعه نیز از ثمرات ارزشمند آن بهره‌مند و برخوردار شود.

تاکید رهبری به ضرورت پاک بودن محیط ورزش از «ریا و دروغ» و دور بودن ورزشکاران و قهرمانان از «چاپلوسی، تملق، دروغگویی و دورویی» نکته‌ای اساسی و محوری برای ورزش کشور در جهت مقابله با انواع آسیب‌ها و تهدیداتی است که ورزش و ورزشکاران را هدف قرار داده است. بر اساس نگاه ایشان، در دنیایی که بی‌ایمانی و لاابالی‌گری تبلیغ می‌شود و خطر اخلاقی ورزشکاران را تهدید می‌کند، ورزش و قهرمانان ورزشی نیاز جدی به مراقبت دارند، این مسئولیت سنگین بیش از همه بر عهده نخبگان ورزشی، مدیران نهادهای ورزشی، و رسانه‌های ورزشی است که ضمن آشنایی و شناخت کامل مسئولیت‌های خویش، نسبت به انجام دقیق و تام و تمام وظایف حتی به اندازه ذره‌ای کوتاهی و اهمال نکنند.

هشدار رهبر انقلاب اسلامی بر پرهیز از هرگونه تخریب افراد و گلایه ایشان از ترویج تهمت، دروغ، نزاع در ورزش کشور که سهم رسانه‌های ورزشی را نیز به ویژه در بزرگنمایی موضوعات کوچک و ایجاد فضای دعوا در مقایسه با سایر عوامل کم ندانسته‌اند بیانگر نارضایتی ایشان از فضای عمومی حاکم بر ورزش است. در این باره می‌توان گفت انتظار و توقع ایشان از دست‌اندرکاران ورزش و رسانه‌ها آن است که با عزمی راسخ و حرکتی گسترده و همه‌جانبه برای تغییر این فضا و حاکم نمودن شرایط و فضایی متناسب با روح ورزش که همان پهلوانی و جوانمردی و روحیه معنوی است اقدام کنند.

انجمن ورزشی‌نویسان ایران با استقبال از نقد مشفقانه و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره تغییر فضای موجود ورزش و رسانه‌های ورزشی و اعتقاد راسخ به ضرورت حرکت به سمت مثبت‌اندیشی و ایجاد فضای مطلوب و مورد نظر رهبری در ورزش، آمادگی خود را برای هرگونه هم‌فکری و همکاری با نهادهای متولی به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ورزش و جوانان، و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی اعلام داشته و همکاران رسانه‌ای در مجموعه گسترده رسانه‌های ورزشی اعم از مطبوعات، خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری و شبکه‌ها و برنامه‌های ورزشی صدا و سیما را به توجه و رعایت و پیگیری منویات و خواسته‌های مقام معظم رهبری فرا می‌خواند.

انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران