به گزارش افکارنیوز،حجت‌الله خطیب عنوان کرد: " فدراسیون کشتی ایران مانند برخی کشورهای دیگر باید مبالغی را در مورد حضور داوران و کشتی‌گیران و برخی موارد دیگر به فیلا پرداخت کند. پس از مطرح شدن این نامه مذاکرات خود را با فیلا آغاز کرده و قطعا با پرداخت این مبلغ مشکلی فدراسیون کشتی ایران را تهدید نمی‌کند. "

خطیب تصریح کرد: " فدراسیون کشتی ایران به عنوان یکی از قدرت‌های برتر کشتی دنیا در تلاش است نقش ویژه‌ای در مناسبات حال حاضر فیلا ایفا کند و قطعا نمی‌گذاریم این مسائل روی روابط فدراسیون کشتی ایران و فیلا تأثیر بگذارد. با توجه به حضورم در نشست ویژه در رقابت‌های قهرمانی اروپا مذاکرات خوبی با برخی سران فیلا در این مسابقات داشتم و مطمئن باشید که نمایندگان ایران در انتخابات شورای کشتی آسیا شرکت می‌کنند. "

او در پایان درباره نامه فیلا خاطرنشان کرد: " نامه‌ ارسالی به فدراسیون کشتی ایران با امضای لالویچ رئیس موقت فیلا نبوده است و ما در حال رایزنی هستیم تا این موضوع در اسرع وقت مرتفع شود و قطعا مشکلی کشتی ایران را تهدید نمی‌کند. "

اظهارنظر سرپرست فدراسیون کشتی در حالی صورت می‌گیرد که " میشل دوسون "، دبیرکل فدراسیون جهانی کشتی در نامه‌ای به کیم، رئیس کنفدراسیون کشتی آسیا به طور رسمی از حذف نام سیداکبر میرروشن و ابراهیم جوادی از فهرست نامزدهای انتخابات هیات رئیسه کنفدراسیون کشتی آسیا خبر داده بود.

در این نامه "بدهیهای مالی فدراسیون ایران به فیلا"، "عدم همکاری با فدراسیون جهانی کشتی و کمیته بینالمللی المپیک" و "فعالیتهای غیرقانونی فدراسیون کشتی ایران" دلایل حذف میرروشن و جوادی از لیست کاندیداهای حضور در مجمع انتخابات هیات رئیسه کنفدراسیون کشتی آسیا عنوان شده بود.